Вищий антикорупційний суд визначив 4,02 млн грн застави директору юридичної фірми «ЕН ЕНД ДІ» Олександру Чернишову, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до справи юриста Андрія Довбенка про організацію зловживань в АРМА.
Таке рішення 19 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Клопотання детектива задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного (Олександра Чернишова – ред.) запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 1500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 4 026 000 грн», – ідеться в рішенні.
Також на підозрюваного поклали наступні обов'язки: прибувати за кожним викликом; не відлучатись за межі Київської області (крім міста Києва) без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб, зазначених в ухвал; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
Нагадаємо, раніше НАБУ та САП повідомили про підозру організатору розтрати заарештованого та переданого в управління АРМА майна вартістю понад 485 млн грн юристу Андрію Довбенку. Йому повідомили про підозру заочно, оскільки його місцезнаходження не було встановлено. На початку січня 2023 року його оголосили у розшук.
За даними прокуратури, організатору злочину-власнику низки юридичних компаній інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, год. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.
До цього НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові АРМА Антону Янчуку та іншим у махінаціях із заарештованим майном.
Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.
НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»