Ордер МКС: які країни-учасники Римського статуту готові заарештувати путіна, а які – ні

Читать на русском

Понад два місяці минуло відтоді, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт володимира путіна, який дійсний у 123 державах світу, які ратифікували Римський статут. Поки що найбільш реальною є можливість арешту російського президента в ПАР, куди його запросили на саміт БРІКС у серпні. Однак влада країни зайняла досить неоднозначну позицію: спочатку заявила, що усвідомлює свої юридичні зобов'язання, а тепер обіцяє учасникам зустрічей дипломатичний імунітет із застереженням, що він «не скасовує ордерів міжнародних трибуналів». Враховуючи це, путін цілком може взяти участь у саміті онлайн, до чого, як пишуть ЗМІ, його і схиляє влада Південної Африки. «Слово і діло» пропонує подивитися, хто з учасників Римського статуту чіткіше заявив про свою позицію щодо ордера на арешт путіна.

Зі 123 країн, які ратифікували Римський статут, лише три заявили, що не заарештуватимуть володимира путіна, у разі його приїзду – Вірменія, Угорщина та Сербія (щоб подивитися інфографіку, догортайте до кінця публікації).

У прем'єр-міністра Угорщини сказали, що хоча Римський статут ратифікований, він «не імплементований до законодавства країни». І взагалі в Угорщині визнали видачу ордера на арешт путіна «невдалим рішенням».

Президент Сербії Олександр Вучич назвав рішення Міжнародного кримінального суду «політично поганим». У країні не збираються заарештовувати путіна, та й Вучич вважає, що він не приїде.

У Вірменії визнали Римський статут вже після видачі ордера МКС, але заявили, що заарештовувати путіна не збираються – цілі цього кроку зовсім інші.

Водночас, близько 30 країн заявили про свій намір заарештувати путіна, якщо він з'явиться на їхній території. Частина цих держав у березні підписали заяву про підтримку Міжнародного кримінального суду та його розслідування щодо України: Швеція, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Німеччина, Греція, Фінляндія, Франція, Ірландія, Італія, Литва, Люксембург, Латвія, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія.

Заарештувати путіна також хоче Молдова. «Республіка Молдова підписала угоду про кримінальний суд, і Молдова поважатиме рішення суду», – підтвердила президентка Мая Санду.

Велика Британія після видачі ордера пообіцяла сприяння Міжнародному кримінальному суду. Крім того, у Міністерстві закордонних справ Бразилії допустили арешт путіна.

Заарештувати путіна відмовилися лише три країни-учасники Римського статуту. Які країни готові зробити це – на інфографіці.
Реакція країн на ордер на арешт путінаСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Нагадаємо, «Слово і діло» писало, кого з лідерів держав переслідували та покарали міжнародні суди.

На інфографіці – які країни підтримали створення спеціального трибуналу для росії.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: