Обвинувачений ексгендиректор «Первомайськвугілля» зник на Донеччині

Читать на русском
Антикорупційний суд застосував примусовий привід до обвинуваченого у справі про зловживання під час робіт на шахті.

Вищий антикорупційний суд застосував привід до колишнього виконувача обов'язків генерального директора державного підприємства «Первомайськвугілля» Артура Мірумяна, оскільки той зник у Донецькій області.

Таке рішення 8 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, на Мірумяна поклали обов'язок не відлучатись за межі міста Новогродівка Донецької області без дозволу, а також прибувати за першим викликом до суду. Також між захисником і обвинуваченим було розірвано договорів про надання послуг.

Прокурор САП зазначив, що з метою встановлення місця перебування обвинуваченого вживались усі можливі заходи. Наразі офіційна відповідь від уповноважених органів не надійшла. Засобами телефонного зв'язку не вдалось з'єднатись з Мірумяном, оскільки телефон вимкнений. Дружина обвинуваченого повідомила, що він не перебуває за місцем проживання.

«Застосувати до обвинуваченого (Артура Мірумяна – ред.) привід до Вищого антикорупційного суду або до приміщення Селидівського міського суду Донецької області», – йдеться в рішенні.

Також Мірумяну призначили безоплатного адвоката, а 13 червня ВАКС доручив Національному антикорупційному бюро встановити місцезнаходження та засоби зв'язку обвинуваченого.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про нову підозру колишньому гендиректору ДП «Первомайськвугілля» Артуру Мірумяну. За даними слідства, у 2017 році в Первомайсько-Стаханівському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація з затопленням шахт «Первомайська» і «Голубівська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області. Після початку антитерористичної операції упродовж 2015-2016 років там не відкачували воду. Внаслідок цього рівень води на шахті «Золоте» (входить до складу ДП «Первомайськвугілля», розташована у місті Золоте), яка має гідравлічний зв'язок зі згаданими шахтами, збільшився. За таких обставин виник ризик настання надзвичайних ситуацій — руйнування споруд, зсувів, осідання земної поверхні, забруднення питних водозаборів рудничними водами та втрати корисних копалин.

Для запобігання техногенній катастрофі Уряд у 2018 році виділив кошти для фінансування робіт та закупівлі обладнання на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля». Закупівлі необхідного обладнання (насосів, електродвигунів, електричної апаратури) проводили за переговорною процедурою, тож підозрюваний обирав підрядників за самостійно визначеними критеріями без тендеру. У всіх трьох випадках перемогли комерційні компанії, які поставили обладнання за завищеними цінами. Більшість поставлених насосів, до того ж майже одразу після їх постачання виходило з ладу та потребувало усунення дефектів через неналежну якість. ДП врешті-решт мусило здійснювати ремонт власним коштом. За висновками експертизи, завищення вартості обладнання, яке було поставлено на ДП за трьома договорами, становить 14,6 млн грн.

Також Мірумяна судять і в іншій справі. У січні 2023 року обвинувачення призначили до розгляду по суті.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: