Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему заволодіння державною землею вартістю майже 1,8 млрд грн під Києвом площею понад 1200 га.
Про це повідомляють прес-служби органів.
«15 серпня 2023 року НАБУ і САП викрили 5 осіб – учасників організованої групи, яка заволоділа земельними ділянками під Києвом площею понад 1200 га. Їх дії призвели до заподіяння понад 1,8 млрд грн збитків державі», – зазначають у НАБУ.
В органі додали, що про підозру повідомили колишньому заступнику керівника державного підприємства «Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою» (організатор схеми); двом колишнім посадовцям Головного управління Держгеокадастру в Київській області (виконавці злочину, один із них – наразі керівник одного з центральних органів виконавчою влади) та двоє фізичних осіб, пов'язаних із екскерівництвом Держгеокадастру.
За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, керівником одного з ЦОВВ, про якого зазначає НАБУ, є тимчасовий виконувач обов'язків голови Державного агентства резерву Дмитро Бабак. Раніше він обіймав посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Київській області.
За даними слідства, у 2018-2019 роках організатор злочину, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Київській області, а також зв'язки з високопосадовцями у різних сферах, розробив схему заволодіння сільськогосподарськими землями які перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області. Для цього він залучив інших співучасників, які, серед іншого, підшукували учасників АТО, які мають право на безоплатне отримання земельної ділянки. Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі у Фастові та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця» поблизу міста Києва.
У Фастові підозрювані заволоділи землями державного підприємства «Дослідне господарство «Дмитрівка» зі сфери відання Національної академії аграрних наук. Ці землі без відома виділили учасникам АТО, а потім перепродали третім особам офіційно за ціною в 10 разів нижче ринкової вартості.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру організатору заволодіння коштами на придбанні вугілля для АТ «Укрзалізниця». Також антикорупціонери повідомили про підозру народному депутату Анатолію Гуньку.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»