Верховна рада ухвалила законопроєкт про відновлення обов'язкового електронного декларування для депутатів та чиновників, яке було призупинено на початку повномасштабної війни, а тепер є однією з вимог міжнародних партнерів. Рішення депутатів можна було б назвати успіхом, якби не одне «але»: реєстр декларацій ще щонайменше рік буде закритим для журналістів та громадськості, якщо президент не ветує законопроєкт. На інфографіках «Слово і діло» можна подивитися, як парламентські фракції та групи голосували за законопроєкт та за скандальну поправку про реєстр.
У другому читанні та в цілому законопроєкт про відновлення обов'язкового е-декларування підтримали 329 народних депутатів, один виступив проти (Дмитро Микиша зі «Слуги народу»), один – утримався (Георгій Мазурашу, «Слуга народу»), 17 – не голосували.
Фракція «Слуга народу» підтримала законопроєкт 216 голосами. Один депутат був «проти», один – утримався, 5 – не голосували, 12 – були відсутні.
У «Європейській солідарності» 20 депутатів голосували «за», решта були відсутні.
У «Батьківщині» більше половини членів фракції або були відсутні, або не голосували, зокрема Юлія Тимошенко. «За» виступили 9 депутатів.
Група «Платформа за життя та мир» виступила «за» майже у повному складі, лише один депутат був відсутній. «Голос» дав за законопроєкт 14 голосів, один депутат не голосував та 5 були відсутні.
У групі «Довіра» 16 із 18 нардепів голосували «за». У групі «Відновлення України» 9 депутатів були відсутні або не голосували, 8 виступили «за».
У «За майбутнє» поновлення декларування підтримали 9 членів групи, 2 – не голосували, 6 – були відсутні.
Із позафракційних народних депутатів 16 голосували «за», 2 – не голосували, 6 – були відсутні.
Поправка №371 до законопроєкту про негайне відкриття реєстру декларацій набрала лише 199 голосів. Два депутати виступили проти поправки (знов Микиша та Микола Тищенко), 29 – утрималися, 87 – не голосували.
117 «слуг народу» виступили за негайне відкриття реєстру, один – «проти», 18 – утрималися (наприклад, Данило Гетманцев), 55 – не голосували, 44 – були відсутні (у тому числі голова фракції Давид Арахамія).
У фракції «Європейська солідарність» більшість депутатів підтримали поправку, 5 – були відсутні. Також за відкриття реєстру виступила більшість депутатів із «Голосу», групи «Платформа за життя та мир».
У «Батьківщині» лише 5 нардепів підтримали поправку, 8 – не голосували, 11 – були відсутні.
У групі «Довіра» було 7 голосів «за», 3 особи утрималися, 6 – не голосували та 2 – були відсутні.
У групі «За майбутнє» за поправку проголосували 8 депутатів, один – утримався, 2 – не голосували, 6 – були відсутні. У групі «Відновлення України» лише один депутат проголосував за негайне відкриття реєстру декларацій.
Серед позафракційних 7 депутатів голосували за, один – «проти», 3 – утрималися, 6 – не голосували, 7 – були відсутні.
Нагадаємо, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія розповів, чому Рада залишила реєстр декларацій закритим.
Що передувало ухваленню законопроєкта про поновлення е-декларування, можна дізнатися з інфографіки «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»