Членство в Євросоюзі: скільки часу проходило між початком переговорів та вступом країн

Читать на русском

Очікується, що у березні стартують переговори щодо вступу України до Євросоюзу. За словами голови Євроради Шарля Мішеля, якщо обидві сторони «виконають домашнє завдання», Україна може стати членом блоку до 2030 року. В українському уряді сподіваються, що процес піде швидше: як сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, наш кейс «вивів Європейський Союз з летаргічного сну». «Слово і діло» пропонує подивитися на прикладі інших країн, скільки часу минало між початком переговорів та приєднанням до блоку.

Історія Європейського Союзу розпочалася 1 січня 1958 року, засновницями стали шість країн – Бельгія, Італія, Німеччина, Франція, Нідерланди, Люксембург. На сьогоднішній день у Євросоюзі 27 країн.

Кожна країна, яка хоче стати членом ЄС, проходить чотири етапи: подання заяви, набуття статусу кандидата, переговори та безпосередньо вступ. Для переходу до будь-якого з наступних етапів процесу потрібне одноголосне схвалення Єврокомісії, Євроради, а також лідерів ЄС.

У кожної країни процес приєднання зайняв різний час – це, зокрема, залежить від здатності швидко провести внутрішні реформи, а також від політичної волі всіх сторін.

Найшвидше членами ЄС у 1995 році стали Австрія, Фінляндія та Швеція – між переговорами та приєднанням пройшов лише рік та 11 місяців.

Два з половиною роки пройшло між початком переговорів та вступом до ЄС у 1973 році Данії, Ірландії та Великої Британії (вже покинула блок).

4 роки та 2 місяці минуло з моменту початку переговорів до вступу в Євросоюз Словаччини, Латвії, Литви, Мальти (2004 рік). Трохи більше – 4 роки та 5 місяців – зайняв процес у Греції (1981 рік).

Словенія, Угорщина, Чехія, Польща, Естонія та Кіпр після початку переговорів чекали на вступ до Євросоюзу 6 років і один місяць.

6 років та 10 місяців минуло від старту переговорів до вступу до блоку Румунії, Болгарії та Іспанії.

Найбільше часу для приєднання до Євросоюзу знадобилося Португалії (7 років та 2 місяці) та Хорватії (7 років та 8 місяців).

Але є випадки і гірші: Чорногорія з червня 2012 року перебуває у процесі переговорів, Сербія – із січня 2014-го.

Туреччина розпочала переговори з Євросоюзом про членство у жовтні 2005 року, вже чотири роки вони заморожені.

Албанія та Македонія розпочали переговори лише у липні минулого року.

Нагадаємо, «Слово і діло», ґрунтуючись на існуючих правилах, розбиралося, яке фінансування та кількість місць у Європарламенті може отримати Україна у разі вступу.

На інфографіці – десять ключових подій євроінтеграції України.

До отримання Україною статусу кандидата ми збирали прогнози українських та європейських політиків щодо термінів вступу до ЄС.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: