Рада НАТО-Україна сьогодні, 29 листопада, вперше зібралася на рівні міністрів закордонних справ. Обговорювався шлях України до членства, і Києву було надано рекомендації щодо пріоритетних реформ.
Про це повідомив генсек Єнс Столтенберг, передає пресслужба організації.
Серед пріоритетних реформ для України – боротьба з корупцією, зміцнення верховенства закону та підтримки прав людини, права меншин.
Столтенберг зазначив, що «Україна ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше», і Альянс продовжить підтримувати її на шляху до членства.
У заяві Ради за підсумками засідання йдеться, що Україна підтвердила свою відданість продовженню демократичних реформ та реформ у сфері безпеки: «Союзники надали Україні рекомендації щодо пріоритетних реформ. Рада НАТО-Україна вітає представлення Україною адаптованої річної національної програми на 2024 рік та сподівається на її реалізацію. Міністри закордонних справ країн НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес через адаптовану щорічну національну програму. Альянс підтримуватиме Україну у проведенні цих реформ на шляху до майбутнього членства в НАТО».
На засіданні міністри також обговорили виконання пакету політичної та практичної підтримки України, погодженого на саміті у Вільнюсі, та схвалили робочу програму на 2024 рік. Україна та НАТО разом працюватимуть над такими питаннями, як сумісність, енергетична безпека, інновації, кіберзахист.
Нагадаємо, колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен запропонував прийняти Україну в Альянс без гарантій для окупованих росією територій.
В Офісі президента України наголосили на недоречності таких пропозицій від західних політиків.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»