Справа Скуратовського: оцінювачка пішла на угоду зі слідством

Читать на русском
Один із райсудів Черкас затвердив угоду зі слідством, на яку пішла підозрюваного оцінювачка у справі колишнього депутата.
фото: 18000.com.ua

Районний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з оцінювачкою, колишнім директором Черкаської філії ТОВ «Експертно-технічний центр «Статус» Ріммою Богун у межах справи за підозрою колишнього народного депутата Сергія Скуратовського в організації завдання 160 млн грн збитків банківській установі.

Таке рішення ще 12 вересня ухвалив Соснівський районний суд міста Черкаси, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, у 2019 році один з підозрюваних у справі Скуратовського звернувся до оцінювачки Богун із пропозицією за грошову винагороду у 50 тисяч гривень виготовити та передати їй підроблені документи від імені ТОВ «Експертно-технічний центр «Статус». Ішлося про договір щодо надання послуг та складений нібито на його виконання, без реальної оцінки вартості, висновок про вартість прав вимоги за кредитними договорами.

Богун погодилася на цю пропозицію. Надалі вона підготувала лист від експертно-технічного центру «Статус» до АРМА з ціновою пропозицією, відповідно до якої запропоновано вартість послуг з оцінки Прав вимоги в розмірі 4000 грн. Під цим листом вона виконала підпис від імені директора цього ТОВ і направила документ до АРМА. Таким самий лист було направлено і до державного підприємства «Сетам». Також Богун підробила ще кілька документів.

Сама обвинувачена визнали свою провину за частинами 1, 3 статті 358 Кримінального кодексу України, тобто у підробленні документа з метою використання його іншою особою та у збуті такого документа.

«Визнати (Богун – ред.) винною у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 ККУ та призначити їй узгоджене сторонами покарання у вигляді обмеження волі на строк два роки. Звільнити її від відбування покарання за ч. 3 ст. 358 КК України на підставі ст. 75 КК України з випробуванням один рік. Визнати (Богун – ред.) винною у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 ККУ та призначити їй узгоджене сторонами покарання у вигляді обмеження волі на строк один рік. На підставі п. 2 ч. 1 ст. 49, ч. 5 ст. 74 КК України звільнити від призначеного покарання за ч. 1 ст. 358 КК України у зв'язку із закінчення строків давності», – йдеться в рішенні.

Як відомо, антикорупційний суд продовжив арешт Скуратовського.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу та іншим особам у завданні понад 112 млн грн фінансовій установі. За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього депутата Сергія Скуратовського.

За версією слідства, у 2019 році Скуратовський, будучи фактичним власником низки юридичних осіб, здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця).

З метою уникнення іпотечних зобов'язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на теперішній час особа обіймає керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: