У минулому новорічному привітанні президент Володимир Зеленський бажав, щоб 2023-й став роком перемоги. Але він не став – війна та боротьба за повернення територій триватимуть і цього року. Україні тепер потрібно нарощувати можливості своєї оборонної промисловості, щоби менше сподіватися на союзників. Які обіцянки в 2024-му має виконати Зеленський – на інфографіці «Слово і діло».
Наступного року Володимир Зеленський обіцяв зберегти фінансову, військову та політичну підтримку союзників України. Окремо президент обіцяв домогтися продовження військової допомоги США.
Питання довгострокового фінансування від Євросоюзу (50 млрд євро) розглядатиметься на спеціальному саміті лише 1 лютого. Поки що ухвалення рішення впирається в Угорщину, проте в ЄС обіцяли, що за необхідності знайдуть альтернативний варіант чотирирічному пакету.
США повернуться до питання допомоги після завершення канікул у Конгресу: там рішення впирається у те, що фінансування Україні йде у прив'язці до питання посилення американського кордону.
При цьому є обіцянки щодо фінансування від інших партнерів України. Але без грошей США та ЄС, як уже заявили у Міністерстві економіки, можуть виникнути затримки із виплатою зарплат та пенсій.
Також Зеленський обіцяв у 2024 році посилювати протиповітряну оборону України (обіцянка безпосередньо залежить від допомоги союзників) та продовжувати будувати фортифікаційні споруди (з цією обіцянкою проблем виникнути не повинно).
Упродовж року, обіцяв президент, Україна виготовить мільйони дронів. За словами міністра Олександра Камишіна, йдеться про FPV-дрони. А, крім них, будуть зроблені ще тисячі інших безпілотників середньої та великої дальності.
Україна наступного року очікує на перші винищувачі F-16 від партнерів – Зеленський обіцяв завершити підготовку інфраструктури для літаків.
Зеленський запевнив, що Україна не погодиться в 2024-му на заморожений конфлікт і продовжуватиме відвойовувати свої території.
Є кілька соціальних обіцянок на 2024 рік. По-перше, президент обіцяв забезпечити всіх Героїв України (тих, хто отримав звання під час та до повномасштабної війни) квартирами. Якщо звання було присвоєно посмертно, то видати житло родичам. Перші сертифікати на квартири було вручено 6 грудня.
По-друге, Зеленський обіцяв не зменшувати допомогу переселенцям, а по-третє – забезпечити виплати стипендій та проіндексованих пенсій. Індексацію заплановано на 1 березня, але міністерка соціальної політики Оксана Жолнович висловила побоювання, що у разі затримки фінансової допомоги коштів на неї може не вистачити.
І обіцянка на 2024 рік із одним великим «якщо»: Зеленський обіцяв балотуватися на другий термін, якщо під час війни будуть проведені президентські вибори. За планом, вони мають відбутися навесні, але Зеленський уже раніше казав, що це неможливо.
Нагадаємо, що Володимир Зеленський обіцяв упродовж 22 місяців повномасштабної війни, можна прочитати у матеріалі «Слово і діло».
19 грудня Зеленський давав підсумкову пресконференцію, основні тези тут.
Також із нашої інфографіки можна дізнатися, як часто та яким ЗМІ дає інтерв'ю президент під час повномасштабної війни.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»