Німецька оборонна компанія Rheinmetall планує побудувати новий завод з виробництва артилерійських боєприпасів в Україні.
Про це концерн повідомив у соцмережі X.
Меморандум щодо створення нового спільного підприємства підписали під час 60-ї Мюнхенської безпекової конференції. Від України документ підписував міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
«Шестизначна кількість снарядів калібру 155 мм, які будуть вироблені на рік, включаючи метальні заряди. Rheinmetall з 51% акцій СП, 49% належить українській компанії-партнеру», – йдеться у повідомленні компанії.
Rheinmetall, Europe’s largest ammunition maker, plans to open a new ammo plant in #Ukraine 🇺🇦. MoU to set up a JV has been signed in the presence of Oleksandr Kamyshin, Ukrainian Minister for Strategic Industries, and 🇺🇦ambassador S.E. Oleksii Makeiev during Munich Security… pic.twitter.com/lD5Qx9UOGT
— Rheinmetall (@RheinmetallAG) February 17, 2024
Чи буде це український державний концерн «Укроборонпром», з яким уже співпрацює Rheinmetall, не вказується.
«Ми хочемо бути потужним партнером для України у відновленні колись сильної оборонної промисловості в Україні та забезпеченні автономії українських потужностей», – заявив генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер, коментуючи це рішення.
Як відомо, у жовтні 2023 року Rheinmetall вже заснував своє перше спільне підприємство з «Укроборонпром», яке займатиметься обслуговуванням та ремонтом транспортних засобів, а пізніше – виробництвом бронетехніки.
17 лютого «Укроборонпром» повідомив, що уклав меморандум про співпрацю також із німецьким виробником озброєнь Dynamit Nobel Defence, дочірнім підприємством ізраїльської компанії Rafael.
Нагадаємо, німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на виготовлення 155 мм артилерійських снарядів для України.
Також відомо, що німецький оборонний концерн Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft збудує в Україні центр ремонту бронетехніки.
Наприкінці 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна домовилася з частиною компаній світу щодо спільного виробництва зброї. Він також повідомив, що у 2024 році особлива увага приділятиметься виготовленню вибухових речовин та порохів.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»