Російська федерація призупинила перевезення озброєнь із Північної Кореї морським шляхом. Можливо, це пов’язано з проблемами на заводах у КНДР. Однак поставки можуть тривати залізницею чи літаками.
Про це йдеться у розслідуванні південнокорейського порталу NK Pro з посиланням на супутникові знімки.
Як пише видання, судна з боєприпасами не з’являлися в російських портах впродовж кількох останніх тижнів. Журналісти вважають, що це може бути пов’язано із проблемами з виробництвом або з іншими причинами.
За даними порталу, боєприпаси у росію перевозили чотири судна – «Ангара», «Майя-1», «Марія» та Lady R. Кораблі здійснили до КНДР щонайменше 32 рейси. Востаннє судно «Майя-1» заходило у північнокорейський порт Расон 12 лютого, а Lady R – 4 лютого. Упродовж цього часу КНДР також не доставляла контейнери на експортний причал.
На цьому зображенні видно, як «Майя-1» розвантажує контейнери на пірсі 1 порту Расон 12 лютого. Це остання дата, коли вантажне судно з'явилося в порту, що зафіксована на наявних знімках.
Оскільки, за наявними даними, стопки контейнерів, доставлені суднами «Майя-1» 12 лютого і Lady R раніше цього місяця, останніми тижнями залишалися на тому самому місці, у виданні вважають, що вони порожні або нема потреби терміново доставляти їх у пункти призначення в КНДР.
Південнокорейські журналісти вважають, що операція могла бути припинена через зупинку виробництва в Північній Кореї або інші логістичні проблеми. Також не виключається, що зброю перекидають із КНДР до росії повітрям або залізницею через спільний сухопутний кордон.
Розслідувачі також зазначили, що низка ознак вказує на ймовірне відновлення поставок у майбутньому.
Нагадаємо, в Офіс генпрокурора повідомив, що росія використала проти України вже 24 балістичні ракети з КНДР.
Також СБУ підтвердила, що росія б'є по Україні північнокорейськими ракетами Hwasong-11.
Як повідомили у Держдепі, КНДР поставила росії понад 10 тисяч контейнерів із боєприпасами.
Також про те, що КНДР передала росії кілька тисяч контейнерів із боєприпасами, заявили у Південній Кореї.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»