В Україні може зрости тариф на електроенергю на тлі нових російських атак на енергетику. Наразі Уряд вивчає різні варіанти фінансування.
Про це міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив в інтерв'ю Bloomberg.
Як зазначається, керівник відомства не виключив можливості підвищення тарифу на електроенергію для населення і зазначив, що уряд вивчає різні варіанти фінансування ремонту енергооб'єктів, які були пошкоджені.
Галущенко нагадав, що у червні минулого року після зимових атак в Україні довелося підвищили ціну на електроенергію майже вдвічі.
«Сьогодні ситуація ще складніша, порівняно з минулим роком, оскільки ми втратили багато гідроелектроенергії і змушені проводити планові ремонти атомних блоків», - сказав він.
Згідно зі словами Галущенко, повністю встановити наслідки російських атак, а також збитки поки що неможливо. Як він зазначив, масштаби можуть досягти мільярдів доларів.
«Руйнування були значні - і в електроенергетиці, і в електропередачі. Ситуація складна. Ми досі не розуміємо масштаби збитків, оскільки багато об’єктів все ще в руїнах, і ми не можемо до них дістатися», - додав він.
Також міністр попередив, що залежно від ситуації у липні-серпні можуть закликати українців максимально економити електроенергію.
«Росіяни не можуть викликати повторення відключень 2022 і 2023 років. Навіть у разі величезних збитків ми матимемо базову генерацію, яка покриває від 30% до 50% наших потреб», - пояснив Галущенко.
Як відомо, опалювальний сезон в Україні вдалося пройти без відключень світла.
Нагадаємо, наразі у шести областях України скасували графіки аварійних відключень світла, запроваджених через нещодавні російські атаки на об'єкти енергогенерації.
У ніч 29 березня війська рф вдарили по енергетичних об'єктах у шести областях України. Внаслідок обстрілу пошкоджено теплові та гідроелектростанції у центральному та західному регіонах. Основними цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС.
Також стало відомо, що ДТЕК втратив 50% генераційних об'єктів. Збитки енергосистемі оцінюються в мінімум 100 млн євро.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»