Сполучені Штати сподіваються, що надання Україні ракет ATACMS дальністю дії 300 кілометрів спонукає Німеччину до аналогічного рішення стосовно Taurus.
Про це пише DW.
За словами журналістів, у ФРН тривають дебати щодо передачі Україні далекобійної зброї. Так, канцлер Олаф Шольц неодноразово говорив про те, що передача Taurus нібито призведе Німеччину до прямого конфлікту з росією.
«Моє рішення не зміниться», – сказав Шольц на пресконференції разом з прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком за кілька годин до того, як США оприлюднили інформацію про те, що таємно передали Україні ATACMS як частину пакету допомоги в березні.
Неназваний високопосадовець оборонного відомства США підкреслив, що рішення про надання Taurus Україні має ухвалити саме Німеччина.
«Але, безумовно, надання США системи ATACMS, а також попередні рішення Великої Британії та Франції про постачання крилатих ракет великої дальності – ми, безумовно, сподіваємося, що це буде фактором», – додав посадовець.
Зазначимо, Taurus KEPD-350 вважається однією з найсучасніших систем озброєння Бундесверу. Ракета летить майже зі швидкістю звуку і може вражати цілі на відстані до 500 кілометрів.
Нагадаємо, 24 квітня стало відомо, що США таємно передали Україні ракети ATACMS і ЗСУ вже застосували їх.
Також у Пентагоні пояснили, що далекобійні ракети ATACMS, які Вашингтон надав Києву, потрібні ЗСУ для посилення тиску на російські сили на окупованих територіях України.
Як відомо, Берлін неодноразово відмовляв Україні у далекобійних ракетах Taurus, побоюючись ескалації конфлікту з рф.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»