Вищий антикорупційний суд відмовився заарештувати головного інспектора митного посту «Ягодин» Волинської митниці Миколу Коляду і відпустив його під 1 млн грн застави з обов'язками. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до справи про злочинну організацію на Волинській митниці.
Таке рішення 3 травня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Детектив НАБУ і прокурор САП просили взяти під варту Коляду та призначити йому як альтернативу 6,05 млн грн застави. Втім суд відмовився заарештувати митника і відпустив його під заставу.
«У задоволенні клопотання відмовити. Застосувати до підозрюваного (Миколи Коляди – ред.) запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 333 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 1 008 324 грн», – ідеться в рішенні.
Також на митника поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись без дозволу за межі Володимирського району Волинської області, крім проїзду до місця роботи та повернення з місця роботи до місця проживання; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених у повідомленні про підозру; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет. Строк дії обов'язків – до 3 липня.
Раніше Вищий антикорупційний суд продовжив арешт експрацівника СБУ Олександра Громика до 22 червня. Альтернативою йому визначили 36,33 млн грн.
Нагадаємо, НАБУ і САП викрили злочинну організацію, яка займалася зловживаннями на Волинській митниці. Її члени забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів за схемами так званого «чорного» та «сірого» імпорту, чим заподіяли державі понад 475 млн грн збитків.
Як встановило слідство, за період вчинення злочину його учасники під керівництвом експрацівника СБУ у змові зі службовими особами Волинської митниці здійснювали незаконне переміщення високоліквідних товарів через міжнародний пункт пропуску «Ягодин».
Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими «товарами прикриття» зі значно меншою вартістю. Службові особи Волинської митниці зокрема забезпечували митне оформлення товарів без належного здійснення митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»