Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила строк позбавлення волі з 6 до 5 років для колишнього голови Козівського районного суду Тернопільської області Михайла Кренцеля, якого визнали винуватим в одержанні неправомірної вигоди. Його спільниці, адвокатці Наталії Лісній залишили без змін 5 років ув'язнення.
Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
«16 травня 2024 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила вирок ВАКС від 02.09.2021, яким колишнього голову Козівського райсуду Тернопільської області М. Кренцеля та адвоката Н. Лісну визнано винуватими в отриманні $2 тис. неправомірної вигоди... Колегія суддів АП ВАКС задовольнила апеляційну скаргу прокурора САП та частково задовольнила апеляційну скаргу сторони захисту», – інформує орган.
У прокуратурі розповіли, що Кренцелю зменшили покарання з 6 до 5 років колонії з позбавленням права обіймати певні посади протягом 3 років з конфіскацією майна, крім житла. Адвокатці Лісній залишили покаранням 5 років позбавлення волі із забороною займатися адвокатською діяльністю строком на 2 роки. Разом з тим, суд обмежив конфіскацію – половина належного їй майна, крім житла.
Як відомо, антикорупційний суд визнав винними ексголову Козівського райсуду Тернопільської області Кренцеля і адвокатку Лісну у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (вимагання та одержання неправомірної вигоди).
Нагадаємо, 16 лютого 2016 року НАБУ затримало Кренцеля і Лісну час отримання неправомірної вигоди у розмірі понад 54 тисячі гривень. За версією слідства, суддя вимагав та отримав через адвоката гроші за ухвалення рішення про відмову у задоволенні клопотання про скасування іспитово-випробувального терміну відносно заявника.
25 квітня 2016 року цю справу скерували до суду. Вже потім двічі змінювалися суди, які мали розглядати обвинувачення. В результаті 24 вересня 2019 року матеріали справи надійшли до ВАКС. 27 вересня Антикорсуд призначив підготовче засідання на 28 жовтня.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»