Вищий антикорупційний суд випустив зі слідчого ізолятора представника приватної фірми «УЗЕЛЕКТРО» Дениса Хом'якова під цілодобовий домашній арешт. НАБУ і САП підозрюють його до справи про організацію офіцером Служби безпеки України Артемом Шилом заволодіння майже 95 млн грн філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця».
Таке рішення 16 травня ухвалила слідча суддя ВАКС Катерина Сікора, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, антикорупційний суд заарештував Хом'якова на два місяці. Альтернативою йому визначили 9,9 млн грн. Захисник підозрюваного подав клопотання про зміну запобіжного заходу.
«Клопотання – задовольнити. Змінити (Хом'якову – ред.) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, застосований до нього ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 4 квітня 2024 року, на запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, із забороною залишати житло без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді або суду, строком на 2 місяці до 17 липня 2024 року включно», – йдеться в рішенні.
Також на Хом'якова поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі службовими особами АТ «Укрзалізниця», у тому числі філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ, а також з іншими підозрюваними у кримінальному провадженні; утримуватись від відвідування будь-яких приміщень, які належать чи фактично займають АТ «Укрзалізниця» без дозволу та здати на зберігання закордонні паспорти.
Нагадаємо, НАБУ і САП затримали колишнього радника Офісу президента Артема Шила. Пізніше йому та іншим фігурантам повідомили про підозру. За версією слідства, Шило, посадовці АТ «Укрзалізниця» та інші співучасники забезпечили визначення приватної компанії постачальником силових трансформаторів за завищеною вартістю. Трансформатори закупили в Узбекистані і поставили до Болгарії, де їх уже купила приватна компанія, яка контролюється громадянином Білорусі, який часто відвідує росію.
Надалі ці трансформатори закупила УЗ за завищеною вартістю, що завдало компанії 94,8 млн грн збитків. Цими коштами заволоділа організована група і розпорядилася на власний розсуд.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»