Єврокомісія відклала заборону на імпорт російського ЗПГ – Reuters

Читать на русском
ЄС не включатиме заборону на імпорт російського скрапленого газу до нового пакета санкцій через спротив окремих країн і брак альтернатив.
Фото: getty images

Європейський Союз не включатиме заборону на імпорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) до найближчих пакетів санкцій проти росії через опір деяких країн-членів і невизначеність щодо альтернативних постачань.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на представників Єврокомісії.

Допомога Україні VS імпорт російського газу та нафти: скільки грошей витратили країни ЄСНа інфографіці – порівняння, скільки коштів країни ЄС витратили на допомогу Україні та на імпорт російських енергоносіїв.

Натомість Брюссель зосередиться на підготовці нового плану із поступової відмови від російських енергоносіїв до 2027 року. Його мають представити на початку травня, однак деталі документа поки не розголошуються.

За словами європейських посадовців, підготовка 17-го пакету санкцій триває, але просувається повільно. Востаннє Єврокомісія обговорювала можливість заборони імпорту російського скрапленого газу у січні, коли готувався 16-й санкційний пакет.

У Брюсселі також побоюються, що запровадження такої заборони позбавить ЄС важелів у переговорах, зокрема зі США, які залишаються третім за величиною постачальником газу до Європи після росії та Норвегії. Американська адміністрація, як зазначається, досі не висунула чітких вимог у переговорах про торговельні поступки.

«ЄС виконує свою частину. Тепер Сполучені Штати мають окреслити власну позицію. Як у кожних переговорах, має бути двосторонній підхід», — наголосили в Єврокомісії.

Нагадаємо, напередоднi повiдомлялось, що Європейський союз планує у травні представити докладну стратегію поетапної відмови від імпорту російської нафти та газу. Єврокомісія опублікує дорожню картку 6 травня.

Також у березні глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що блок продовжує дотримуватися плану відмови від російського газу для досягнення енергетичної незалежності.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: