У росії готуються до серйозного збільшення числа ордерів МКС на арешт топ-чиновників – ЗМІ

Читать на русском
Російська влада побоюється, що суд у Гаазі видасть ще більше ордерів на арешт топ-чиновників та парламентаріїв.
Human Rights Watch

У росії готуються до серйозного збільшення кількості ордерів на арешт топ-чиновників та парламентаріїв, виданих Міжнародним кримінальним судом через війну проти України.

Такого висновку дійшло російське видання «Агентство».

Кого Міжнародний кримінальний суд звинувачував у злочинах і на якій стадії перебувають справиМіжнародний кримінальний суд у Гаазі за час існування засудив 10 осіб та 4 – виправдав. Справи проти 17 обвинувачених було закрито з різних причин, 14 обвинувачених перебувають на волі й 6 – під вартою.

Журналісти повідомляють, що до Держдуми рф було внесено законопроєкт, який передбачає, що сенатори та депутати зобов'язані погоджувати закордонні поїздки, інакше їх зможуть позбавляти повноважень.

У пояснювальній записці йдеться, що це потрібно, зокрема, для запобігання їхньому арешту в країнах, які визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. «Необхідно враховувати, що проти низки депутатів державної думи та сенаторів російської федерації в державах, які підпадають під юрисдикцію МКС або співпрацюють з ним, порушено кримінальні справи», — йдеться у документі.

Хоча МКС поки не повідомляв про видачу ордерів на арешт російських парламентаріїв, на думку журналістів, такий законопроєкт означає, що влада країни вже знає від спецслужб про інші ордери, або вважає їх видачу цілком імовірною.

Нагадаємо, напередодні Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт колишнього міністра оборони росії Сергія Шойгу та начальника Генштабу Валерія Герасимова. У березні було видано ордери на арешт командувача дальньої авіації Сергія Кобилаша та командувача Чорноморського флоту Віктора Соколова. Їх звинуватили у ракетних обстрілах цивільної інфраструктури в Україні.

17 березня 2023 року суд видав міжнародний ордер на арешт володимира путіну та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації українських дітей.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: