Всесвітній економічний форум прогнозує, що за нинішніх темпів прогресу всьому світу знадобиться 134 роки або п'ять поколінь для досягнення рівності між чоловіками та жінками. Одним із показників рівності є ґендерний паритет у політиці. В останні роки ситуація у цій сфері покращується, але жінки все одно недостатньо представлені на всіх рівнях влади. Наприклад, станом на початок року жінки обіймали лише 23% міністерських посад. І лише 26 країн зараз очолюються жінками. При цьому, за даними ООН, у 113 країнах світу вони ніколи не обіймали посади глави держави чи уряду: «Слово і діло» вирішило на карті показати, що це за країни.
У Європі жінки ніколи не керували Албанією, Іспанією, Монако, Ліхтенштейном, Андоррою, Люксембургом, Нідерландами, Чехією, Чорногорією.
З зрозумілих причин жінки ніколи не стояли на чолі таких ісламських країн як Афганістан, Іран, Ірак, Оман, ОАЕ та Саудівська Аравія.
У таких диктаторських країнах, як росія, Сирія, Білорусь, Північна Корея, у жінок теж не було можливості очолити державу. Жінок також не було на чолі Китаю, Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Таджикистану, Туреччини, Узбекистану, Туркменістану.
Також в Азії жінки ніколи не керували, зокрема, Японією, Єменом, Ліваном, Малайзією, Катаром.
У багатьох країнах Африки жінка не мала можливості стати президентом або главою уряду – в Алжирі, Анголі, Беніні, Ботсвані, Буркіна-Фасо, Гамбії, Гані, Гвінеї, ДР Конго, Еритреї, Єгипті, Замбії, Зімбабве, Лівії, Мавританії, Марокко, Південній Африці, Тунісі, Судані, Нігерії та інших.
У США ніколи не було жінки-президента. Камалла Гарріс стала першою жінкою на посаді віцепрезидента.
Нагадаємо, з інфографіки можна дізнатися, в яких країнах жінки обіймають посаду президента чи прем'єра.
Також «Слово і діло» дослідило, яка ситуація з рівноправністю чоловіків та жінок у Європі та як вона змінювалася в Україні.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»