ВАКС арештував майно ексголови Держгеокадастру зі справи Сольського

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання детектива НАБУ про арешт майна колишнього керівника державної служби та його дружини.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно колишнього виконувача обов'язків голови Держгеокадастру Олександра Колотіліна, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до справи колишнього міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського.

Таке рішення 8 травня ухвалив ВАКС, яке залишила без змін Апеляційна палата ВАКС рішенням від 5 липня, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, 8 травня антикорупційний суд арештував майно Колотіліна, а саме: 60,2569 га землі, житловий будинок загальною площею 81,8 квадратних метри; автівку Land Rover Range Rover Vogue 2015 року випуску та корпоративні права у статутному капіталі ТОВ «ЛЕНД КЛУБ». Також суд наклав арешт на два нежитлових приміщення та два автомобілі дружини Колотіліна Mercedes-Benz GLE 350D 2019 року випуску та Honda CR-V 2014 року випуску. Сторона захисту подала скаргу на це рішення.

«Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду залишити без змін, а апеляційну скаргу захисника – без задоволення. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає», – йдеться в рішенні.

Як відомо, антикорупційний суд заочно заарештував Колотіліна.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру міністру агрополітики Миколі Сольському, його заступнику та іншим фігурантам. За версією слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства у Сумській області мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: