САП скерувала до суду справу керівника філії «Енергоатому»

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура закінчила досудове слідство зверненням до суду з обвинувальним актом щодо збитків філії держпідприємства.
фото: Міністерство інфраструктури

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу про заволодіння майже 100 млн грн відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» державного підприємства НАЕК «Енергоатом» на будівництві Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«22 липня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно генерального директора відокремленого підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом», начальника кошторисно-договірного відділу відокремленого підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом», керівника та працівника юридичного відділу приватної компанії за обвинуваченням у завданні майже 100 млн грн збитків ДП «НАЕК «Енергоатом», – інформує прокуратура.

За інформацією «Слово і діло», у справі обвинувачують генерального директора ВП «Атомпроектінжиніринг» Миколу Божка, колишню начальницю кошторисно-договірного відділу «Атомпроектінжиніринг» Наталію Волкову, ексдиректора ТОВ «БК КБР» Дмитра Нестерука та ексначальницю юридичного відділу ТОВ «БК КБР» Манік Барсегян.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру генеральному директору відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» НАЕК «Енергоатом» Миколі Божку та ще чотирьом фігурантам справи. За даними слідства, у грудні 2020 року між ВП «Атомпроектінжиніринг» та заздалегідь визначеною приватною компанією в обхід відкритих торгів укладено договір на завершення будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

З метою заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» додатковими угодами ціну договору підозрювані збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн, зокрема додавши до його умов постачання обладнання системи радіаційного контролю. Це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а потім у 2021 році реалізувала ДП «НАЕК «Енергоатом» набагато дорожче. У результаті цих дій ДП НАЕК «Енергоатом» переплатило майже 100 млн грн. Божку нещодавно продовжили дію обов'язків.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: