Хто з російських воєначальників та чиновників втратив посаду за час війни

Читать на русском

Начальнику російського Генштабу Валерію Герасимову може загрожувати звільнення через ситуацію в Курській області. По-перше, ЗМІ звернули увагу на те, що Герасимов збрехав володимиру путіну під час доповіді про обстановку в регіоні: він сказав, що на територію росії увійшли близько тисячі українських військових, при тому, що днем раніше в Міноборони заявили про такі ж втрати. Його інформація про «зупинення просування ЗСУ» також була недостовірною. По-друге, Герасимов, за інформацією Bloomberg, проігнорував попередження розвідки про можливі плани ЗСУ щодо прориву кордону в Курській області. Тепер начальнику Генштабу не дозволили командувати «контртерористичною операцією» – путін доручив це голові ФСБ, що може говорити про невдоволення роботою Герасимова.

«Слово і діло» пропонує згадати, хто з російських воєначальників та чиновників за час війни втратив посади.

Начальнику російського Генштабу Валерію Герасимову може загрожувати звільнення. Хто раніше втратив свої посади в рф – на інфографіці.
Звільнення в росії під час війниСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Цього року у російському Міністерстві оборони пройшли масштабні чистки, які розпочалися зі звільнення Сергія Шойгу.

Шойгу перевели на місце секретаря Ради безпеки Росії Миколи Патрушева (він тепер помічник путіна).

У травні-червні без посад залишилися заступники міністра оборони – Юрій Садовенко, Микола Панков, Павло Попов, Тимур Іванов та Руслан Цаликов.

При цьому Іванова, відповідального за військово-будівельний корпус, заарештували за підозрою у корупції (ЗМІ писали, що справжньою причиною арешту могла стати державна зрада).

За підозрою у корупції затримали ще низку чиновників: начальника головного управління кадрів, генерал-лейтенанта Юрія Кузнєцова, начальника головного управління зв'язку, генерал-лейтенанта Вадима Шамаріна, начальника управління департаменту із забезпечення держоборонзамовлення Володимира Вертелецького.

В 2024-му також було звільнено командувача Чорноморського флоту Віктора Соколова і головнокомандувача ВМФ росії Миколу Євменова.

У лютому свою посаду втратив командувач військ Західного військового округу Євген Никифоров – його округ розформували.

Торік двічі звільняли Сергія Суровікіна: у січні – з посади командувача об'єднаного угрупування військ в Україні, у серпні після заколоту «вагнерівців» – з посади командувача повітряно-космічними силами.

Найбільше російських воєначальників було відсторонено у перший рік повномасштабної війни проти України. Зокрема, через провали на фронті звільнили командувача повітряно-десантних військ рф Андрія Сердюкова (через «невиправдано високі втрати серед десантників при наступі на Київ»), заступника міністра оборони Геннадія Жидко, командувачів західного військового округу Андрія Січового та Олександра Журавльова .

Нагадаємо, 2Слово і діло» аналізувало, як путінська росія збільшує витрати на армію.

Також ми вивчили, як змінювалася риторика Володимира Зеленського щодо переговорів із росією.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: