Скільки грошей держава виділяє на ремонт доріг під час повномасштабної війни

Читать на русском

Поки триває повномасштабна війна, не вщухає дискусія про те, чи доцільно витрачати кошти на розвиток інфраструктури, а не спрямовувати все на оборону. Але якість, наприклад, доріг, має значення навіть під час війни: вони використовуються для військової логістики та евакуації, через них йде експорт та імпорт товарів, а ремонт забезпечує робочі місця. На інфографіці «Слово і діло» – скільки грошей направили на ремонт доріг у 2022-2024 роках.

У бюджеті-2022 на розвиток та утримання доріг загального користування державного значення було передбачено 42,2 млрд гривень.

Ще 24,6 млрд було передбачено на субвенції місцевим бюджетам на будівництво, ремонт та утримання доріг загального користування місцевого значення. І 0,2 млрд було виділено на розвиток дорожньої інфраструктури на кордоні з Польщею.

Також до бюджету заклали 15,8 млрд гривень на виконання боргових зобов'язань за запозиченнями на розвиток автошляхів загального користування.

В 2023 році витрати на дорожнє будівництво були урізані майже вдвічі. Так, на розвиток мережі та утримання доріг державного значення передбачили 27,5 млрд гривень, субвенція місцевим бюджетам скоротилася до 16 млрд.

На ремонт дороги на українсько-польському кордоні виділили 1,5 млрд гривень. Ще 18,5 млрд було закладено на виконання боргових зобов'язань.

В 2024 році Кабмін виділив Агентству відновлення та розвитку інфраструктури 17,1 млрд гривень за програмою «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення». Ці кошти – залишок спеціального фонду держбюджету, вони не були використані в попередні періоди (2021-2023 роки).

Гроші направили на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг державного значення, а також автомобільних пунктів пропуску на кордоні.

На виконання боргових зобов'язань направили 23 млрд гривень, на розвиток дорожньої інфраструктури на кордоні з Польщею – 0,04 млрд.

Субвенцію місцевим бюджетам на цей рік не було передбачено. Натомість Кабмін виділив 2,4 млрд гривень із резервного фонду на відновлення доріг у прикордонних та прифронтових регіонах – тих, які використовуються для потреб ЗСУ та гуманітарних цілей (перевезення гуманітарних вантажів та евакуації).

По регіонах розподіл коштів такий:

  • Харківська область – 502,95 млн гривень
  • Запорізька область – 350 млн гривень
  • Донецька область – 324,5 млн гривень
  • Миколаївська область – 307,1 млн гривень
  • Чернігівська область – 258,79 млн гривень
  • Херсонська область – 224,3 млн гривень
  • Сумська область – 222,2 млн гривень
  • Дніпропетровська область – 196,4 млн гривень

Гроші дають обласним адміністраціям, які мають із МОЗ, Міноборони та Мінінфраструктури погодити перелік доріг для ремонту.

Нагадаємо, з інфографіки можна дізнатися, скільки доріг збудували та відремонтували у різних областях перед початком війни.

«Слово і діло» також розбиралося, з чого складається бюджет Агентства відновлення та розвитку інфраструктури.

На інфографіці – скільки під час бойових дій було зруйновано мостів та медичних закладів та скільки вдалося відновити.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: