Апеляційна палата залишила невинуватим голову бюро Інтерполу в Україні

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для зміни виправдувального вироку, оголошеного керівнику департаменту Нацполіції.
фото: Нацполіція

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок, яким виправдали начальника Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції - голову Національного центрального бюро Інтерполу в Україні Василя Неволю від звинувачень у недостовірному декларуванні.

Таке рішення 13 серпня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд виправдав Неволю. Прокурор САП подав скаргу на це рішення.

«Апеляційну скаргу прокурора САП у кримінальному провадженні – залишити без задоволення, а вирок Вищого антикорупційного суду від 16 листопада 2023 року – без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду протягом трьох місяців з дня проголошення», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, керівник НЦБ Інтерполу в Україні Неволя вніс завідомо недостовірні відомості до щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, які відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (частина 1 статті 366-2 ККУ). В органах вважають, що начальник департаменту Інтерполу не вказав свою квартиру в Києва, дружину як члена сім'ї та її квартиру в Броварах Київської області.

31 січня детективи НАБУ провели обшук в квартирі, якою нібито користувався Неволя, у межах цієї справи і вилучили низку документів, яка мають значення для справи. Зокрема, там знайшли платіжки за комунальні послуги, видаткові накладні на ім'я Неволі та його замовлення як покупця з чеками. Також детективи знайшли договір щодо придбання майнових прав на трикімнатну квартиру, де покупцем вказаний Неволя. ВАКС наклав арешт на вилучене майно.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: