З початку року поліція зафіксувала 266 випадків підпалів авто військових

Читать на русском
В Україні з початку року зафіксували уже 266 випадків підпалів авто військовослужбовців та волонтерів. Загалом пошкоджено майже 300 автівок.
Фото:Нацполіція

Правоохоронні органи зафіксували 266 фактів підпалів автомобілів військовослужбовців та волонтерів з початку року. Загалом пошкоджено близько 300 автівок у різних регіонах України.

Про це розповіла речниця Офісу Генерального прокурора Надія Максимець.

У поліції розповіли, у яких областях найчастіше підпалюють авто військовихПоліція зафіксувала 74 випадки підпалу авто військових, найбільше в Одеській та Харківській областях.

«Є всі підстави стверджувати, що за замовленням підпалів автомобілів військовослужбовців та волонтерів стоять ворожі спецслужби з метою розхитати внутрішню ситуацію в країні, особливо у прифронтових регіонах», – зазначила Максимець.

Зазвичай куратори шукають виконавців через Телеграм-канали та спочатку дають легке завдання, наприклад, розклеїти листівки, а лише потім переходять до замовлення підпалу.

Переважна більшість виконавців, близько 90%, хочуть заробити легких грошей. За виконання підпалів їм обіцяють від 700 до 3 тисяч доларів, але ще не зафіксовано жодного випадку, коли хтось отримав заявлену винагороду.

За даними прокуратури, уже розпочато 196 кримінальних проваджень та повідомлено про підозру 169 паліям автівок.

Нагадаємо, нещодавно на Полтавщині затримали двох неповнолітніх дівчат, які займалися підпалами авто військових.

А раніше Служба безпеки та Національна поліція затримали у Києві ще п’ятьох поплічників російських спецслужб, які вчиняли підпали авто військових у столиці.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: