У неділю, 20 жовтня, у Молдові стартували вибори президента і конституційний референдум щодо європейської інтеграції країни.
Про це пише NewsMaker.
Сьогодні у Молдові 1957 виборчих дільниць працюватимуть до 21:00. Крім цього, для громадян, які мешкають за кордоном, у 37 країнах відкрили 234 виборчі дільниці. Вперше віддати свій голос поштою молдавани зможуть у США, Канаді, Норвегії, Швеції, Фінляндії та Ісландії.
На пост президента змагаються 11 кандидатів, що є рекордом для Молдови. Серед них є й чинна очільниця Мая Санду. Соціологи заявляли, що вона має найбільшу прихильність серед виборців. Відтак згідно з останніми опитуваннями, у першому турі виборів Санду може отримати від 24,5% до 35,5% голосів.
Її головним опонентом є колишній генеральний прокурор Олександр Стояногло від лівої проросійської Партії соціалістів Республіки Молдова. Також у президентській гонці бере участь Ренато Усатий – голова партії «Наша партія». Що важливо, він має російський паспорт і начебто виступає проти ЄС і проти Митного союзу з росією.
Крім цього у списку кандидатів є:
- Василь Тарльов – кандидат від партії «Майбутнє Молдови», колишній прем'єр-міністр,
- Іон Кіку – кандидат від PDCM, колишній прем'єр-міністр;
- Октавіан Цику – кандидат від блоку «Разом»,
- Ірина Влах – незалежний кандидат,
- Андрій Нестасе – незалежний кандидат, колишній глава МВС,
- Тудор Ульяновський – незалежний кандидат, колишній міністр закордонних справ;
- Наталія Морар – незалежний кандидат, журналіст;
- Вікторія Фуртуне – незалежний кандидат, колишній прокурор Антикорупційної прокуратури.
Також сьогодні у Молдові проходить конституційний референдум щодо інтеграції до ЄС. Виборці мають відповісти та чи ні на запитання «Чи підтримуєте ви зміну Конституції з метою вступу Молдови до Європейського Союзу?».
Раніше Reuters писав, що злочинні проросійські групи мають намір зірвати президентські вибори в Молдові. Вони намагаються підкупити виборців, аби ті голосували проти членства країни у Євросоюзі.
1 серпня Міністерство закордонних справ Молдови оголосило співробітника російського посольства персоною нон грата.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»