Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з колишнім директором ТОВ «Козельщинський пелетний завод» Володимиром Бобилем. Його обвинувачують у причетності до завдання збитків державному підприємству «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу».
Таке рішення 25 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як вказується, Бобиль повністю визнав свою провину і зобов'язався надавати викривальні показання стосовно решти фігурантів у справі. Він також має перерахувати 100 тисяч гривень на рахунок держпідприємства ЦСЕНСМ.
«Затвердити угоду про визнання винуватості, яку уклали прокурор САП та обвинувачений (Бобиль – ред.) у кримінальному провадженні. Визнати (Бобиля – ред.) винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України», – йдеться в рішенні.
Суд призначив йому 3 роки умовного позбавлення волі з 2 роками іспитового терміну із забороною протягом 2 років обіймати певні посади та 8500 грн штрафу. Бобиль зобов'язаний: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи та не виїжджати за межі України без погодження з цим органом.
Раніше ВАКС затвердив угоду з ще одним фігурантом у цій справі.
Нагадаємо, суд продовжив розслідування справи про 9,1 млн грн збитків ЦСЕНСМ. 2 березня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру колишнім директорам ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» (ДП «ЦСЕНСМ») та Полтавської філії ДП «ЦСЕНСМ» у зловживанні службовим становищем. Також підозру вручили бенефіціару та директору двох приватних компаній.
Дії осіб кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, бенефеціару і керівнику приватної компанії додатково інкримінують пособництво за ч. 5 ст. 27 ККУ.
За даними слідства, на початку 2020 року посадовці уклали договори на постачання приватним компаніям зерна майбутнього врожаю. Згодом підозрювані умисно внесли зміни до цих договорів – скасували пункт про вимогу враховувати ринкові ціни на момент поставки. В результаті зерно продали майже за вдвічі меншою за ринкову ціною. Цим держпідприємству заподіяли 9,1 млн грн збитків.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»