У МОЗ анонсували створення центрів медицини болю для допомоги пораненим

Читать на русском
Центри медицини болю будуть не лише надавати медичну допомогу, а й виконуватимуть функцію тренінгових хабів.
moz.gov.ua

МОЗ працює над створенням мережі медичних центрів для діагностики та лікування гострого та хронічного болю. У таких центрах зможуть допомогти кожному військовому та цивільному із травмами війни повернутися до повноцінного життя.

Про це повідомила пресслужба МОЗ.

Протезування військових та цивільних: як це працюєНа інфографіці – що відомо про протезування українців. Гранична вартість протезів, шлях пацієнта, які потрібні документи.

Повідомляється, що навчання фахівців для цих центрів розпочалося на базі клініки Феофанія, яку обрали експертним центром для такого навчання.

Центри медицини болю не тільки надаватимуть медичну допомогу, а й виконуватимуть функцію тренінгових хабів для підготовки мультидисциплінарних команд по всій країні. На першому етапі у цих центрах відкриють кабінети діагностики та інвазивного лікування, паралельно з чим відбуватиметься навчання фахівців для забезпечення високого рівня медичної допомоги.

Перед тим як розпочати лікування, фахівці визначать причину, тип, інтенсивність болю та його вплив на здоров’я пацієнта.

У програмі з менеджменту болю передбачено три основні етапи допомоги, засновані на досвіді США: догоспітальний етап, госпітальне лікування та реабілітація. Такий комплексний підхід дозволяє максимально ефективно надавати допомогу пацієнтам із больовим синдромом.

У МОЗ додали, що сучасні методики менеджменту болю будуть охоплювати всі етапи – від догоспітальної допомоги до реабілітації. Лікування включатиме новітні підходи, такі як регіонарна анестезія, інфузії кетаміну, катетерні блокади і нервова стимуляція.

Нагадаємо, раніше ми писали, як працює в Україні протезування військових та цивільних.

Також із інфографіки можна дізнатися, як змінювалися обсяги бюджетного фінансування медицини під час війни в Україні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: