Після аудиту будуть запроваджені чіткіші параметри бронювання та критичності підприємств – прем'єр

Читать на русском
Уряд запровадить нові правила для визначення критичності підприємств та необхідності бронювання їхніх працівників.
Фото: РБК-Україна

Кабінет міністрів після завершення аудиту бронювання запровадить чіткіші параметри для визначення критичності підприємств та необхідності бронювання співробітників.

Про це прем'єр Денис Шмигаль повідомив у ході Київського міжнародного економічного форуму, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У Мінекономіки розповіли, скільки українців наразі мають бронювання від мобілізаціїСтаном на кінець жовтня статус заброньованих від мобілізації мають 906 тисяч військовозобов'язаних, повідомила Свириденко.

Аудит критичності підприємств буде закінчено раніше, ніж 15 листопада, обіцяв Шмигаль. «І запровадимо абсолютно прозорі, чіткі, однозначні, без суб'єктивізму, параметри бронювання. Вони не змінять критично ту систему, ту постанову, яка є, але вони дадуть можливість чіткіше визначати критичність підприємств і необхідність бронювання тих чи інших працівників», – зазначив він.

Як приклад змін, прем'єр навів положення про зарплату: планують запровадити норму не середньої зарплати в регіоні, а встановити конкретну мінімальну суму, яка дозволить бронювати людей.

«Плюс якісь інші параметри, які не передбачають можливості люфту. Бо саме в цих можливостях люфту і проявився фрод, який влітку призвів до аномальної кількості бронювань. Коли ми провели перший аудит, то побачили, що забронювалися люди, які платять податки із заробітної плати, меншої за мінімальну, які не оновили своїх даних. Такі моменти необхідно виключити», – розповів він.

Нагадаємо, у жовтні стало відомо, що президент Володимир Зеленський був незадоволений тим, що від мобілізації забронювали вже 1,5 млн осіб. Через зловживання було анонсовано аудит критичних підприємств.

За попередніми даними, озвученими у Мінекономіки, процедурою бронювання зловживають не більше 10% підприємств.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: