Заборона Telegram: які виші обмежили використання месенджера

Читать на русском

В українській розвідці неодноразово попереджали, що Telegram загрожує національній безпеці країни. За словами Кирила Буданова, є підстави вважати, що російські спецслужби мають доступ до особистого листування користувачів та їхніх даних. Наприкінці вересня використовувати месенджер на службі заборонили військовим та чиновникам. Тепер обмежувати використання Telegram розпочало керівництво вищих навчальних закладів. Де запроваджено заборону – на інфографіці «Слово і діло».

У Київському національному університеті імені Шевченка з 11 листопада заборонили використовувати Telegram у службових цілях. У наказі ректора йдеться про те, що месенджер не повинен використовуватися для офіційних комунікацій (посилання на нього мають прибрати з сайту університету), а також для передачі інформації, яка використовується в роботі.

У Національному авіаційному університеті заборонили встановлювати та використовувати Telegram на службових пристроях, передавати через месенджер робочу інформацію, а також спілкуватися з робочих питань.

У Київському політехнічному інституті заборонили використовувати месенджер для обговорення навчальних питань, передачі службових документів та іншої конфіденційної інформації. Водночас Telegram-канали підрозділів вишу продовжують працювати.

У Київському національному лінгвістичному університеті з грудня забороняють викладачам та студентам встановлювати Telegram на службових пристроях та ділитися там службовою інформацією.

У столичному університеті імені Грінченка Telegram також заборонили на службових пристроях. Крім того, співробітникам не можна спілкуватися через месенджер зі службовою метою, у тому числі зі студентами, та передавати там робочу інформацію. Облікові записи вузу в Telegram видалять.

У Чернівцях в університеті імені Федьковича також заборонили встановлювати Telegram на службових та особистих комп'ютерах, які використовуються для роботи. Не можна передавати через месенджер інформацію, пов'язану з роботою університету та здійснювати службову комунікацію. Акаунти університету в Telegram повинні видалити.

Обмеження запровадили кілька львівських вишів. Університет імені Франка заборонив комунікацію через Telegram.

Український католицький університет обмежив використання месенджера для офіційної комунікації з абітурієнтами, студентами, випускниками та працівниками.

У медичному університеті імені Галицького заборонили Telegram на службових комп'ютерах та для комунікації у службових цілях. Також через месенджер не можна передавати інформацію для роботи та навчального процесу. Усі акаунти університету в Telegram видаляються.

У Львівській політехніці заявили, що вже давно не використовують Telegram у службових цілях.

Нагадаємо, Апарат Верховної ради обмежив використання Telegram за рекомендацією РНБО.

З інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, скільки користувачів у Telegram у світі та на скільки він популярний у порівнянні з іншими месенджерами.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: