Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без руху скарги на вирок, яким до 10 років позбавлення волі засудили колишнього заступника директора фінансово-економічного департаменту ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація» Анатолія Завадського за зловживання та хабарництво.
Таке рішення 6 листопада ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, антикорупційний суд визнав Завадського винуватим і призначив йому покаранням 10 років позбавлення волі з конфіскацією його майна. Також суд частково задовольнив позов ДПЗКУ до обвинуваченого на суму понад 45 млн грн. Прокурор САП і захисник обвинуваченого подали апеляційні скарги.
«Апеляційні скарги захисника та прокурора САП на вирок Вищого антикорупційного суду від 01.10.2024 у кримінальному провадженні - залишити без руху. Надати захиснику та прокурору САП десятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, який обчислювати з моменту отримання ними копії даної ухвали», – йдеться в рішенні.
Як відомо, на початку 2017 року Завадського відправили під варту із 60 млн грн застави. Спочатку у березні 2018 року йому зменшили розмір застави до 49,33 млн грн. У травні 2018 року до 35,24 млн грн. У липні 2018 року до 26,43 млн грн. У листопаді того ж року до 17,64 млн грн. А вже у жовтні 2019 року Вищий антикорупційний суд зменшив заставу до 1,34 млн грн. У грудні того ж року ВАКС ще зменшив заставу – до 1,15 млн грн. Вже наприкінці 2020 року ВАКС зменшив заставу Завадського до 630 600 грн. Пізніше за нього внесли гроші і обвинувачений вийшов із СІЗО.
Нагадаємо, за версією слідства, Завадський впродовж липня–жовтня 2014 року організував підготовку та укладення зовнішньоекономічних контрактів про продаж сільськогосподарської продукції іноземним суб'єктам господарювання. За дану «послугу» він планував отримати неправомірну вигоду в розмірі понад 660 тисяч доларів.
Через укладені контракти державній компанії завдано збитків на суму понад 1,6 млрд грн: у вигляді неоплати проданої ДПЗКУ сільськогосподарської продукції у розмірі понад 1,55 млрд грн та внаслідок заниження ціни товару за контрактами на суму понад 45 млн грн.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»