Після того, як Конгрес США у квітні затвердив додаткове фінансування, США відправили Україні 83% обіцяних боєприпасів, 67% обіцяних засобів протиповітряної оборони та 60% вогневих можливостей.
Про це на брифінгу розповів речник Пентагону генерал-майор Пет Райдер.
«До середини минулого місяця ми поставили Україні 83% критично важливих боєприпасів, які ми зобов'язалися поставити зі складу, включаючи 155-міліметрові артилерійські снаряди, зенітні ракети GMLR, Patriot, NASAMS, ракети та багато іншого. Ми також поставили 67% обіцяних засобів протиповітряної оборони, включаючи ракети Stinger і Hawk, і виконали 60% можливостей ведення вогню, включаючи бомби малого діаметра та 105-міліметрові боєприпаси», – повідомив Райдер.
Він розповів, що коли озброєння виділяється зі складів США, Пентагон доставляє його в Україну протягом днів або тижнів. Якщо озброєння недоступне негайно, оскільки потребує ремонту, його ремонтують якнайшвидше і відправляють в Україну пізніше.
«Одразу після ухвалення додаткового фінансування, ми поставили сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі одиниць бронетехніки, тисячі боєприпасів для HIMARS та протитанкової зброї, десятки артилерійських систем, значні можливості протиповітряної оборони, включаючи батарею Patriot, сотні перехоплювачів та десятки інших систем», – додав речник.
У Пентагоні також розповіли, що станом на 12 листопада невитраченими залишаються понад 9 млрд доларів допомоги.
Зокрема, 7,1 млрд доступні за програмою PDA: з них 4,3 млрд затверджених Конгресом у квітні, ще 2,8 млрд стали доступні після бухгалтерських перерахунків у Пентагоні. Крім того, близько 2,2 млрд доларів доступні через програму USAI.
Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, адміністрація Джо Байдена планує «терміново» – до інавгурації Дональда Трампа – відправити 6 млрд доларів на допомогу Україні.
Крім того, Байден до завершення своєї каденції переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа та Конгрес продовжуватиме підтримку України.
Тим часом ЗМІ повідомляють, що Пентагон не поспішає відправляти Україні додаткові ракети ATACMS через занепокоєння скороченням власних запасів.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»