У Міноборони пояснили, у яких випадках можуть мобілізувати осіб з ВІЛ чи туберкульозом

Читать на русском
Людей із туберкульозом та ВІЛ справді можуть мобілізувати до ЗСУ, проте кожен такий випадок розглядається окремо.
Фото: УНІАН

**Людей із туберкульозом та ВІЛ справді можуть мобілізувати до ЗСУ, проте кожен такий випадок розглядається окремо.******

Про це заявив речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону.

Шмигаль заявив, що повістки насамперед розсилають тим, хто не працює та не сплачує податкиАнонсований принцип воюй або працюй уже почав діяти, заявив Шмигаль. Більшість повісток у першу чергу отримали ті військовозобов'язані, які не платять податки та не працюють.

За його словами, питання мобілізації таких людей визначається відповідно до функціональності хворих та залежить як від стану здоров'я, так і від стадії захворювання.

Так, якщо людина є безсимптомним носієм ВІЛ, то вона може бути мобілізована. При цьому на стадії імунної субкомпенсації військовозобов'язані вважаються придатними до служби лише у тилових частинах. На стадії імунної декомпенсації особи підлягають виключенню з військового обліку.

«Для осіб із туберкульозом також передбачені чіткі критерії та департамент охорони здоров'я прописував їх дуже ретельно. Активний туберкульоз, принаймні, легень із виділеннями мікобактерій чи наявністю розпаду легеневої тканини автоматично робить людину непридатною до військової служби. Такі особи підлягають виключенню із військового обліку», – заявив Лазуткін.

Нагадаємо, нещодавно у РНБО заявили, що Україна планує додатково мобілізувати до ЗСУ ще 160 тисяч осіб, щоб укомплектувати військові частини.

Раніше спікер парламент Руслан Стефанчук пояснив, чому влада не готова прямо зараз демобілізувати військових до 25 років.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: