Європейські союзники України все більше готові до переговорів з рф щодо війни, які можуть включати територіальні поступки в обмін на гарантії безпеки для Києва.
Про це пише видання The Washington Post.
Зазначають, що у Брюсселі зростає переконання, що війна з рф може завершитися лише через переговори між Києвом і Москвою, що передбачатимуть територіальні поступки. Зі зміною ситуації на полі бою та перемогою Дональда Трампа на виборах, який пообіцяв швидко завершити війну, але без детального плану, підтримка цієї ідеї серед європейських союзників стає все сильнішою.
Згідно з інтерв’ю з дипломатами з Європи та НАТО, хоч публічно про поступки ніхто не говорить, але все більше політиків розуміють, що мир можливий тільки за умов, коли Україна погодиться на втрату частини території в обмін на гарантії безпеки. Дипломати визнають, що ідея про «землю за мир» вже не є табу і навіть не є маргінальною. Однак вони підкреслюють, що це не повинно виглядати як винагорода за агресію з боку рф, а має стосуватися забезпечення безпеки України.
У виданні пишуть, що зважаючи на ситуацію, коли російські війська контролюють приблизно п’яту частину України, зокрема східний Донбас і анексований Крим, дипломатичні кола розглядають можливість замороження поточних фронтів або визначення демаркаційної лінії, що означало б відмову від значних територій України.
«Переговори можуть відбутися раніше, ніж очікувалося, і вони передбачатимуть певні поступки з обох боків», — зазначив Каміль Гран, колишній заступник генсека НАТО.
Нагадаємо, радники Дональда Трампа, який переміг на виборах президента США, пропонують йому заморозити війну в Україні на поточній лінії фронту, а також призупинити переговори щодо вступу України до НАТО.
У свою чергу російський диктатор володимир путін наказав військовим повернути під контроль Курську область рф до 20 січня 2025 року, саме до інавгурації Трампа.
Також як вiдомо, нещодавно в ОПУ заявляли, що головною умовою для початку переговорів з російською Федерацією є відхід ворожих військ на позиції до 24 лютого 2022 року.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»