Україна та росія ведуть таємні переговори про можливі компроміси – Die Zeit

Читать на русском
Україна може вести таємнi переговори з рф про можливi поступки та компромiси. Про подібні обговорення нікому не відомо.
Фото ua.depositphotos.com

Україна та росія проводять конфіденційні переговори, щоб домовитися про можливi поступки та компромiси.

Про це пише редакторка німецького видання Die Zeit, Еліс Бота.

Переговори з росією: як змінювалася риторика Зеленського під час великої війниНа інфографіці – як змінювалася позиція Володимира Зеленського щодо переговорів із росією під час повномасштабної війни.

Зазначається, що в рамках таких переговорiв обговорюються питання утримання від атак на енергетичну інфраструктуру, обмін полоненими та повернення незаконно вивезених українських дітей. Зустрічі проходили в різних містах, таких як Копенгаген, Київ, Мальта, Давос та Джидда в Саудівській Аравії, з участю представників Китаю. Проте не всі ці переговори були успішними. Чорноморська зернова угода втратила силу через рік, а ініційовані Катаром заходи щодо захисту інфраструктури зазнали невдачі після початку бойових дій у Курській області, зазначає Бота.

Водночас, деякі дипломатичні зусилля виявилися більш продуктивними і принесли певні вигоди обом сторонам. Багато з цих зусиль залишаються в тіні, оскільки непублічна дипломатія вважається більш ефективною.

Ця форма дипломатії, відома як «track-two», прагне виявити межі можливого. Редакторка стверджує, шо не неформальному рiвнi часто обговорюються питання, як наприклад «які поступки готова запропонувати Україна?», «чи може питання про статус Криму бути відкладене?», «які компроміси готова прийняти Росія?» тощо.

«Уявіть собі, що сталося б в Україні, якби почали ходити чутки, що президент Зеленський готовий віддати частину територій. Але коли українські та російські посадовці, політичні радники та аналітики обговорюють це у конфіденційній обстановці, інша сторона розуміє, де можливі компроміси, а де – ні», – зазначає Аліса Бота.

Вона також вказує на те, що німецькі посадовці, які виступають за мирне вирішення конфлікту, а не за військові дії, усвідомлюють поточні процеси. Проте, коли вони говорять про мир, вони мають на увазі капітуляцію України.

«Питання вже не в тому, чи відбудуться переговори. Питання в тому, коли і яким чином це станеться. Головне одне: володимир путін повинен бути готовий до цього», – підсумувала авторка.

Нагадаємо, нещодавно повiдомлялось, що Україна веде попередні переговори з країною-агресором щодо взаємного припинення ударів по енергетичній інфраструктурі. Однак російський диктатор володимир путін навряд чи погодиться на угоду.

Також у жовтнi в ОПУ назвали головну умову для початку переговорів з росією.

Крiм того, у Обʼєднаних Арабських Еміратах заявляли, що готові докласти зусиль заради якомога швидшого припинення війни проти України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: