Сексуальне насильство під час війни: скільки постраждалих звернулося за репараціями

Читать на русском
Вже 538 українців, які постраждали від сексуального насильства під час війни, звернулися по репарації. З них більше чоловіків.
nationaltoday.com

Понад 500 українців, які постраждали від сексуального насильства під час війни, звернулися за репараціями (виплатами) в рамках пілотного проєкту. Отримали виплати понад 300 осіб.

Про це розповіла уповноважена Кабміну з питань гендерної політики, голова наглядової ради пілотного проєкту Катерина Левченко, передає Інтерфакс-Україна у четвер, 14 листопада.

До 90% військових ЗСУ зазнали у полоні тортур чи сексуального насильства – генпрокурорРосійські окупанти застосовували тортури чи сексуальне насильство до 90% українських військових, які потрапили у полон.

«Щодо звернень, то їх уже 538 з них: 303 чоловіки, 224 жінки, 2 хлопчики та 9 дівчаток. В даному випадку йдеться про дітей до 28 років», – сказала Левченко.

За її словами, на сьогоднішній день ідентифікаційним комітетом опрацьовано вже 308 заяв, за якими вже виплачено проміжні репарації: 150 жіночих, 157 чоловічих та 1 хлопчику.

Також під критерії проєкту не підпадає 57 звернень, адже там не знайшли критеріїв сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом. Ще 121 звернення опрацьовується.

Найбільше звернень було з Херсона та області – 147 звернень. На другому місці – Донецьк та область, там 51 звернення. На третьому місці Київщина – 32 звернення, Харківщина – 27, Запоріжжя та область – 18, Луганська область – 12, Миколаївщина – 5, Чернігівська область – 8, АР Крим – 3, територія рф – 2.

Проєкт передбачає виплату проміжних репарацій потерпілим від сексуального насильства у розмірі 3 тисячі євро на кожну людину.

Нагадаємо, в Офісі генпрокурора повідомляли, що до 90% військових ЗСУ зазнали у полоні тортур або сексуального насильства. Також, за даними ОГП, кількість випадків домашнього насильства зросла на 80%.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: