МЗС про дзвінок Шольца до путіна: потрібні сильні дії, а не вмовляння

Читать на русском
Телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца та російського лідера володимира путіна не сприяє досягненню справедливого миру.
Фото: armyinform.com.ua

Телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца та російського лідера володимира путіна не сприяє досягненню справедливого миру.

Про це йдеться у коментарі речника МЗС України Георгія Тихого.

Як часто і коли востаннє путіну дзвонили лідери країн-союзниківВостаннє путін спілкувався з лідером країни-союзником України наприкінці 2022 року. Як часто союзники дзвонили путіну перед вторгненням і коли перестали – на інфографіці.

«Німецька сторона повідомляла, що збирається говорити з путіним. Але навіть якщо Канцлер ФРН не висловлював у розмові позицій, які йшли би врозріз із позицією України, самі по собі розмови з російським диктатором не несуть жодної доданої вартості для досягнення справедливого миру», – заявив він.

У відомстві зазначили, що путін вже понад 20 років користується такими довгими, щоб досягати своєї мети, а сьогоднішня розмова лише дала диктатору «надію на ослаблення міжнародної ізоляції».

Тихий також наголосив, що Україні потрібні конкретні та сильні дії, які змусять путіна до миру, «а не вмовляння та спроби умиротворення».

«Конкретні дії відомі – і це насамперед виведення військ окупанта з території України», – сказав він.

Нагадаємо, сьогодні канцлер Німеччини Олаф Шольц вперше за майже два роки поговорив телефоном із російським президентом володимиром путіним. За інформацією німецьких ЗМІ, розмова тривала близько години. Попередньо відомо, що політики обговорювали війну росії проти України.

На розмову вже відреагував президент Володимир Зеленський. Він назвав дзвінок Шольца до путіна «ящиком Пандори» та сказав, що «Мінська-3 не буде».

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: