Головне управління розвідки МО України виявило документ, розроблений у Кремлі, який прогнозує розвиток воєнно-політичної ситуації до 2045 року. У ньому передбачено план поділу України на три частини.
Про це повідомив заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький у коментарі «Інтерфакс-Україна».
За словами Скібіцького, документ створили в Міністерстві оборони та Генштабі Збройних сил рф у грудні 2022 року. Він закладає основу для довгострокового оборонного планування росії, охоплюючи період із 2026 до 2035 року з перспективою до 2045-го.
У документі зазначено, що стратегічною метою Кремля залишається повна окупація України. Зокрема, йдеться про можливий поділ території країни, встановлення проросійського або «нейтрального» уряду в Києві, який би гарантував невступ України до НАТО.
Вадим Скібіцький підкреслив, що цей сценарій не є далекою перспективою: росія прагне реалізувати свої плани вже до 2026 року або навіть раніше. Кремль усвідомлює, що тривала війна впливатиме на економіку, демографію та міжнародний імідж рф.
«Президент росії володимир путін уже називає Луганську, Донецьку, Херсонську, Запорізьку області та Крим частиною росії, згідно з їхньою конституцією», — зазначив Скібіцький. На оприлюднених російських картах ці території показані як складові рф.
Документ також містить аналіз майбутніх глобальних і регіональних загроз, які росія вбачає для себе до 2050 року. Скібіцький наголосив, що українська розвідка вже ознайомлена з цими прогнозами.
Скібіцький не виключив, що цей документ росія може передати третім країнам, зокрема США, для виправдання своїх дій чи впливу на міжнародну спільноту. Водночас наразі немає підтверджень, що такі передачі вже відбулися.
Нагадаємо, нещодавно повiдомлялось, що європейські союзники України все більше готові до переговорів з рф щодо війни, які можуть включати територіальні поступки в обмін на гарантії безпеки для Києва.
Також вiдомо, що російський диктатор володимир путін наказав військовим повернути під контроль Курську область рф до 20 січня 2025 року.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»