Курська операція ЗСУ: як змінювалася площа контрольованої території

Читать на русском

Росія зібрала близько 60 тисяч військових, у тому числі 11 тисяч із Північної Кореї, щоб витіснити українську армію з Курської області, як стверджується, до інавгурації президента США Дональда Трампа. Станом на кінець осені ЗСУ контролювали близько 2,4% території регіону – це можна порівняти з чвертю площі Москви. Як за чотири місяці змінювалася площа контрольованої території та яких втрат російська армія зазнала за час операції – на інфографіці «Слово і діло».

Курська операція готувалася Україною за умов суворої таємності: офіцери дізналися про неї за три дні до початку, рядові – за день. Про підготовку не повідомляли навіть найближчим союзникам, у тому числі США, тому вони були шоковані наступом.

При цьому, як з'ясувалося згодом, операцію України передбачало російське командування. Журналісти The Guardian отримали від українських військових документи росіян, у яких зафіксовано попередження про можливий захід ЗСУ до Курської області та спробу зайняти місто Суджа.

Росіяни кілька місяців розробляли план із зриву операції, але в результаті все одно виявилися не готовими до неї.

Як пояснювали президент Володимир Зеленський та головнокомандувач Олександр Сирський, операцію було розпочато, щоб зірвати російський наступ на Сумському напрямку. Інформація про його підготовку була підтверджена розвідкою на початку травня: окупанти мали намір розпочати наступ із Курської області, щоб створити «буферну зону» на півночі України.

Тому Україна діяла на випередження та перенесла бойові дії на територію самої рф.

Але це не єдина мета операції. Україна також хотіла відтягнути російські війська з інших напрямків: хоча це й сталося, окупанти все одно наступають на Донбасі рекордними темпами.

Крім того, за словами Зеленського, операція у Курській області забезпечила регулярне та масштабне поповнення обмінного фонду. «Слово і діло» раніше писало про обміни, які відбулися за три місяці.

Більш глобальна і поки що недосягнута мета – примус росії до справедливого миру.

Сама операція розпочалася вранці 6 серпня (факт її проведення Зеленський підтвердив лише 12 серпня): українські військові перетнули кордон у районі міста Суджа та почали просування у Курській області. За кілька днів їм вдалося прорвати дві лінії російських фортифікацій, взяти під контроль Суджу та зайти вглиб області щонайменше на 15 кілометрів.

Станом на 15 серпня площа операції складала 1 148 кв. км (3,8% території Курської області чи половина площі Москви). До кінця серпня площа операції розширилася до 1 235 кв. км (4,1% території області).

Станом на 15 вересня операція охоплювала 1 103 кв. км (3,7% території області), 30 вересня – 1 086 кв. км (3,6%), 15 жовтня – 966,22 кв. км (3,2%), 31 жовтня – 925,44 кв. км (3,1%), 15 листопада – 838,92 кв. км (2,8%), 30 листопада – 708,71 кв. км (2,4% території Курської області чи чверть площі російської столиці).

Відомо, що за три місяці росія втратила в Курській області вбитими та пораненими близько 20,8 тисячі військових. У полон потрапили понад 700 росіян.

Нагадаємо, за 100 днів Курської області росіяни завдали більше 11 тисяч ударів по своїй же території.

Раніше «Слово і діло» писало, які «червоні лінії» Кремля Україна та союзники порушили за тисячу днів повномасштабної війни.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: