Кілька країн НАТО почали розглядати можливі шляхи завершення війни росії проти України, приділяючи особливу увагу сценаріям, що передбачають переговори.
Про це повідомляє Bloomberg.
Уряди деяких країн-членів Альянсу обговорюють сценарії, які включають гарантії безпеки для України, але водночас спрямовані на уникнення провокацій проти російського диктатора володимира путіна. За словами джерел, один із варіантів передбачає створення демілітаризованої зони, яку могли б патрулювати європейські війська.
Дискусії відбуваються на тлі побоювань щодо нестабільності в Україні та необхідності якнайшвидшого початку переговорів. Європейські союзники також бачать у цьому шанс продемонструвати свою політичну вагу перед новообраним президентом США Дональдом Трампом, якщо ініціативи щодо припинення вогню будуть реалізовані.
Водночас генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав зосередитися на збільшенні військової допомоги Україні, підкресливши важливість зміни ходу війни.
«Ми повинні не лише підтримувати Україну, а й забезпечити перелом у війні», – заявив Рютте, наголосивши на необхідності зміцнення українських позицій уздовж лінії фронту.
Нагадаємо, нещодавно повiдомлялось, що Велика Британія і Франція розглядають можливість долучення до моніторингу режиму припинення вогню в Україні у разі досягнення відповідної угоди. Лондон і Париж обговорюють варіант відправки своїх військових на лінію розмежування.
Також як вiдомо, президент Володимир Зеленський допустив можливість заморозки війни у разі прийняття України до НАТО.
Раніше Reuters писало, що путін нібито готовий обговорювати з Дональдом Трампом угоду про припинення вогню в Україні та заморожування війни по лінії фронту.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»