Україна не погодиться на альтернативи, сурогати чи замінники членства в НАТО – МЗС

Читать на русском
У МЗС України перед зустріччю міністрів країн НАТО заявили, що Україна не погодиться на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства в Альянсі.
Фото: Jakub Porzycki/NurPhoto/picture alliance

Україна, маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, не погодиться на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства в НАТО.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ з нагоди 30-річчя підписання Будапештського меморандуму.

Який шлях до членства в НАТО Україна пройшла після подання заявки на прискорений вступУкраїна чекає на запрошення до НАТО на саміті у Вашингтоні. Який шлях до членства було пройдено після подачі заявки на прискорений вступ – на інфографіці.

У МЗС констатують, що Будапештський меморандум не зміг запобігти агресії росії як держави, яка володіє ядерною зброєю, проти України як держави, яка від свого ядерного арсеналу відмовилася.

Невиконання Будапештського меморандуму також спричинило катастрофічне зростання загроз безпеці не лише для України, а й для інших країн та регіонів, зокрема Європи.

Сьогодні Будапештський меморандум є пам'яткою недалекоглядності у прийнятті стратегічних безпекових рішень, зазначили в МЗС.

«Ми переконані, що єдиною такою реальною гарантією безпеки для України, а також стримуючим фактором для подальшої агресії Росії проти України та інших держав, є лише повноправне членство України в НАТО. Маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не пристанемо на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО. Запрошення України до НАТО зараз стане дієвою протидією російському шантажу та позбавить Кремль ілюзій щодо можливості перешкодити євроатлантичній інтеграції України. Це також єдиний шанс зупинити ерозію ключових принципів ядерного нерозповсюдження та відновити довіру до ядерного роззброєння», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, 3-4 грудня відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. У спеціальному листі міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликав Альянс надіслати Україні запрошення про вступ.

Раніше президент Володимир Зеленський, розповідаючи про розмову з Дональдом Трампом, заявив, що Україні потрібні міцні гарантії безпеки, які б могли забезпечити ядерна зброя або вступ до НАТО. Пізніше він спростував наміри відновити ядерний арсенал.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: