Падіння режиму Башара Асада в Сирії показало, що позиція Москви і Тегерану ослаблена, оскільки вони не могли допомогти своєму союзнику.
Про це заявив заступник радника з національної безпеки США Джон Файнер в інтерв'ю CNN.

За його словами, як Москва, так і Іран були «зненацька заскочені» подіями в Сирії, і це не просто помилка або випадковість.
«Режим Асада фактично став спільним російсько-іранським проектом у Сирії, і обидва ці партнери по спільному проекту більше не могли надавати підтримку, яка була необхідна режиму, щоб вижити, і це велика частина того, чому він більше не при владі», – додав він.
Представник Білого дому нагадав, що це не перша втрата Ірану на Близькому Сході в останні місяці, нагадавши про ослаблені війною з Ізраїлем угруповання ХАМАС і «Хезболла».
«Іран зараз не на піку сил, і про наслідки цього дозволю говорити іншим, але це, відверто кажучи, результат роботи Сполучених Штатів і наших партнерів протягом останнього року, яка привела нас до цього моменту», – констатував Файнер.
Також Файнер підкреслив, що війна в Україні показала, яким безпековим партнером може бути Москва для інших країн.
Нагадаємо, 8 грудня сили повстанців у Дамаску скинули режим президента Башара Асада. Вони заявили, що державні установи залишатимуться під наглядом колишнього прем'єр-міністра до офіційної передачі влади.
Росія звернулася до Туреччини з проханням про допомогу у виведенні свого військового контингенту з Сирії. Особисто президент рф володимир путін надав притулок Башару Асаду та його сім'ї. Зараз вони, за даними ЗМІ, у Москві.
У ISW вважають, що падіння режиму Асада в Сирії може призвести до кризи в рф.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»