У США обговорюють скасування статусу терористичної організації для сирійського угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам», яке очолило повалення режиму Башара Асада.
Про це повідомляє Politico з посиланням на чотирьох нинішніх та колишніх офіційних осіб США.

Організація була визнана США терористичною через її зв'язок із «Аль-Каїдою». У 2016 році лідер угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам» Абу Мохаммед аль-Джулані заявив про розрив зв'язків з «Аль-Каїдою» і розпочав кампанію з «ребрендингу».
«Триває жваве обговорення, щоб зрозуміти, чи можемо ми, як і коли ми можемо виключити ХТШ зі списку», — сказав один із нинішніх офіційних осіб.
Згідно з американським законодавством, державний секретар може оголосити групи іноземними терористичними організаціями (FTO), якщо вони займаються тероризмом та загрожують безпеці США. Позначення FTO дозволяє переслідувати групу та її активних прихильників та вводити санкції.
Організації можуть бути виключені зі списку FTO, але таке рішення часто ухвалюється лише після тривалих внутрішніх обговорень в органах національної безпеки. Крім того, як зазначає видання, на цей крок важко зважитися політично: жоден президент не хоче, щоб його вважали тим, хто дав терористам повну свободу дій, передчасно знявши позначення FTO.
У Вашингтоні ніхто не шкодує про падіння режиму Асада, але також запитують, «чи є аль-Джулані справжнім помірним перехідним лідером, яким він себе називає, чи вовком у перейменованій овечій шкурі».
«Багато груп говорять правильні речі, приходячи до влади, тому що вони стурбовані тим, що їхня влада крихка, а потім, як тільки вони консолідують владу, вони зосереджуються на реалізації своєї ідеології», – сказав колишній чиновник адміністрації Трампа Габріель Норонья.
«Аль-Джулані потрібно оцінювати по ходу його кар'єри, а не лише через те, що він зробив за останні кілька місяців. Ми всі маємо бути дуже скептично налаштовані щодо здатності ХТШ дерадикалізувати себе в момент перемоги», – зазначив колишній головний спецпредставник Держдепартаменту боротьби з тероризмом Натан Сейлс.
Поки що в адміністрації Джо Байдена зайняли вичікувальну позицію, заявивши, що стежитимуть за тим, що зробить ХТШ.
Нагадаємо, президент США Джо Байден назвав падіння режиму Асада «фундаментальним актом справедливості» після десятиліть репресій.
Україна заявила, що готова працювати над відновленням відносин із Сирією у майбутньому.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»