Обшуки в УЗ: викрито групу, яка перепродавала квитки по 300–500 євро

Читать на русском
Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка продавала квитки на міжнародні поїзди УЗ за 300-500 євро, при звичайній ціні 3700 грн.
фото прокуратура

Правоохоронці повідомили про підозру 10 членам злочинної організації з-поміж співробітників Укрзалізниці, які заробляли мільйони на квитках на поїзди міжнародного сполучення – продавали їх по 300-500 євро.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Скільки пасажирів перевозить УЗ та які фінансові результати показуєНа інфографіці – обсяги пасажирських перевезень та фінансові результати діяльності Укрзалізниці.

Досудовим розслідуванням встановлено, що організував «бізнес на квитках» голова Первинної профспілкової організації Вагонної дільниці ст. Київ-Пасажирський філії «Пасажирська компанія», залучивши до неї заступника начальника цієї дільниці, інструкторів поїзних бригад та начальників поїздів міжнародного сполучення.

Члени злочинної організації систематично продавали пасажирам місця у службових купе та купе відпочинку провідників, які не реалізуються в системі продажу квитків, а також вільні місця.

Реалізовували їх за ціною 300-500 євро за квиток при офіційній вартості квитка на поїзд Київ-Варшава у 3700 грн. Гроші пасажири сплачували безпосередньо начальникам поїздів або провідникам міжнародного напрямку.

Крім того, до впровадження системи верифікації пасажирів через «Дія.Підпис», учасники схеми викуповували квитки з метою їхнього подальшого перепродажу пасажирам безпосередньо напередодні відправлення.

За зазначеними схемами продавали квитки на поїзди №67/68 Київ-Варшава, №19/20 Київ-Хелм, №119/120 Дніпро-Київ-Хелм-Київ-Дніпро, №23/24 Київ-Хелм, №89/90 Київ -Перемишлі, №351/352 Київ-Кишинів, а також інші поїзди міжнародного сполучення.

Аферисти використовували підвищений попит на такі квитки. Станом на сьогодні повідомлено 10 підозр за такими статтями:

  • за ч. 1, 2 та 3 ст. 255 КК України (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній),

  • за ч. 1 та 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Схема аферистів діяла з січня до червня 2024 року. Попередньо, УЗ втратила понад 73 млн грн прибутку.

Під час масових обшуків на об'єктах УЗ правоохоронці вилучили грошей у національній та іноземній валюті на суму майже 5 млн грн, автомобілі, чорнівні записи, документацію.

Нагадаємо, сьогодні вранці стало відомо, що поліція проводить слідчі дії на об'єктах УЗ. У жовтні Укрзалізниця отримала нового керівника, ним став Олександр Перцовський.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: