Вищий антикорупційний суд не відпустив голову Антимонопольного комітету Павла Кириленка у закордонне відрядження до Парижу, Франція на заходи Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) в період 2-6 грудня.
Таке рішення 29 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як вказується, захисник Кириленка просив тимчасово скасувати наступні обов'язки: заборону на виїзд за межи Києва, здачу закордонних паспортів та носіння електронного браслету. За словами адвоката, саме АМКУ визначено єдиним органом, відповідальним за співробітництво з ОЕСР. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не надав дозвіл на виїзд, тому захист звернувся до суду. Як стверджує адвокат, Кириленка особисто запросили на ці заходи, а його відрядження погоджено прем'єр-міністром Денисом Шмигалем листом від 29 листопада.
Однак слідча суддя Леся Федорак відмовилася надати дозвіл на виїзд Кириленку. Вона зазначила, що законом про АМКУ обов'язки співробітництва комітету з міжнародними організаціями, державними органами та неурядовими організаціями інших держав покладаються на першого заступника або заступника голови АМКУ. Саме Кириленко мав розподілити між ними цей обов'язок. Суддя також вказала, що хоч Кириленка й особисто запрошено на заходи, однак, вірогідно, що такому передували інші, надані організаторам Заходів ОЕСР українською стороною відомості, щодо кола осіб, які будуть представляти Україну на таких заходах.
Так само не містить вказівки щодо безпосередньої участі Кириленка в заходах ОЕСР й лист Шмигаля, оскільки він лише погоджує закордонне відрядження. До того ж, передумовою для погодження прем'єр-міністром закордонного відрядження Кириленка був лист з обґрунтуванням необхідності відрядження, який сторона захисту не надала. Ймовірно, такий лист був ініційований самим Кириленком, як керівником АМКУ.
«У задоволенні клопотання відмовити. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення», – йдеться в рішенні.
Як відомо, антикорупційний суд відмовився заарештувати Кириленка і відпустив його під 30,28 млн грн застави. На нього також поклали обов'язки.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові АМКУ Павлу Кириленку. За версією слідства, у 2020–2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника Донецької обласної державної адміністрації, набула 21 об'єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»