Росія почала виведення своїх військ із Сирії – супутникові знімки

Читать на русском
Росія, ймовірно, розпочала масштабне виведення військ із Сирії після падіння режиму Башара Асада. Це підтверджують супутникові знімки та дані української розвідки.
Фото: Maxar

Росія, ймовірно, розпочала масштабне виведення своїх військ із Сирії після раптового падіння режиму Башара Асада.

Про це свідчать супутникові знімки та оцінки української розвідки, пише видання Financial Times.

Падіння режиму Асада: яких втрат зазнала росія через поразку в СиріїПадіння режиму Асада в Сирії стало однією з найбільших геополітичних поразок росії. Докладніше – на інфографіці.

Супутникові знімки з авіабази Хмеймім у Сирії, зроблені компаніями Maxar і Planet Labs, зафіксували ознаки активної підготовки до виведення російських військових: значну кількість наземної техніки, прибуття великих транспортних літаків і демонтаж бойових гелікоптерів та систем ППО. Аналітики зазначають, що ці дії відповідають підготовці до евакуації контингенту.

Українська військова розвідка (ГУР) підтвердила, що росія переміщує залишки військ із віддалених регіонів Сирії до своїх баз у Тартусі та Хмеймімі. Щодня здійснюється 4–5 рейсів між авіабазою в Сирії та російськими аеродромами.

Росія, ймовірно, розпочала масштабне виведення військ із Сирії після падіння режиму Башара Асада. Це підтверджують супутникові знімки та дані української розвідки.
Фото: Maxar

Раніше російський заступник міністра закордонних справ Михайло Богданов заявляв про «конструктивні переговори» з угрупованням Хайят Тахрір аш-Шам, яке очолило наступ на сили Асада. Водночас у Кремлі заявляють, що їхнє подальше перебування в Сирії залежатиме від домовленостей із новим урядом у Дамаску.

Росія почала військову інтервенцію в Сирії у 2015 році, підтримуючи режим Асада. Однак втрата авіабази Хмеймім та морської бази в Тартусі може стати серйозним стратегічним ударом для Москви, оскільки вони забезпечують її присутність у Середземномор'ї та вплив у регіоні.

Нагадаємо, нещодавно ЗМI повiдомляли, що росія хоче зберегти свої сирійські бази і вже веде переговори з новою владою. Зокрема, йдеться про військово-морський порт у Тартусі та авіабазу Хмеймім.

Як вiдомо, режим Башара Асада в Сирії впав минулої неділі. Сам Асад та його сім'я отримали від путіна притулок у росії.

У ЦПД також оцінили, скільки військових росія може перекинути із Сирії до України.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: