Судді Кропивницького апеляційного суду вкотре продовжили обов'язки

Читать на русском
Суд вкотре підтримав прохання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу судді.
фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд продовжив до 18 лютого 2025 року строк дії обов'язків, покладених на суддю Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара. Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує його у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення 18 грудня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд застосував запобіжний захід до судді Гончара у вигляді 1,01 млн грн застави. На нього також поклали наступні обов'язки: прибувати до суду за кожною вимогою; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватись від спілкування з низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП просив вкотре продовжити дію цих обов'язків.

«Задовольнити клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на обвинуваченого (Гончара – ред.), у кримінальному провадженні. Продовжити обвинуваченому строк дії покладених на нього обов'язків. Строк дії ухвали встановити до 18 лютого 2025 року включно», – йдеться в рішенні.

Раніше антикорупційний суд затвердив угоду з фігурантом справи судді Гончара і призначив йому умовне покарання.

Нагадаємо, САП скерувала до суд справу судді Кропивницького апеляційного суду Володимиру Гончару. За версією обвинувачення, суддя через посередника висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у розмірі 10 500 доларів за зміну вироку суду першої інстанції та призначення умовного покарання стосовно особи, яка спричинила ДТП зі смертю особи. З метою приховання своєї причетності до вчинення злочину, суддя доручив посереднику як отримання неправомірної вигоди, так і її зберігання.

Втім, колегія суддів Кропивницького апеляційного суду залишила вирок суду першої інстанції без змін та призначила винуватцю покарання у виді позбавлення волі. Оскільки суддя не зміг забезпечити виконання своєї обіцянки, більшу частину неправомірної вигоди повернули. Під час обшуку за місцем проживання посередника детективи виявили залишок незаконно одержаних грошових коштів у сумі 450 доларів.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: