Через повномасштабну війну багато державних і комунальних підприємств вимушено закриті, але, як видно на прикладі аеропортів, деяким їхнім керівникам і співробітникам продовжують виплачувати зарплату. «Слово і діло» сьогодні пропонує подивитися, скільки під час повномасштабної війни отримують директори непрацюючих портів.
Маріупольський морський торговельний порт очолює Ігор Барський. Порт знаходиться в окупованому місті та закритий з квітня 2022 року.
За 2022 рік Барський задекларував 1 млн 345,4 тисяч гривень зарплати, за 2023 рік – 726,2 тисяч гривень.
Зазначимо, що Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють Барського у розтраті 11,6 млн гривень.
За даними слідства, у лютому 2022 року між портом та приватною фірмою було укладено договір на додаткові роботи з будівництва спеціалізованого перевантажувального комплексу зернових вантажів. Незважаючи на початок повномасштабної війни, чиновник сплатив організації фактично не відпрацьовані за договором кошти, ймовірно, підготувавши фіктивні документи.
Порт у Херсоні не працює навіть після деокупації міста – через постійні обстріли російської армії. Виконувач обов'язків директора Геннадій Маховський заробив у 2022 році 641,7 тисяч гривень, у 2023 році – 656,6 тисяч.
Порт в окупованому Бердянську закрито з квітня 2022 року. У перший рік повномасштабної війни його директорці Ользі Самініній виплатили 55,6 тисяч гривень зарплати. З червня 2022-го вона більше посаду не обіймає.
Директору порту в окупованому Скадовську Олександру Литвиненко зарплату не платять.
Раніше «Слово і діло» писало, які зарплати під час повномасштабної війни отримують директори аеропортів.
Нагадаємо, з інфографіки можна дізнатися, який офіційний дохід зазначили у декларації керівники обласних центрів МСЕК.
Також ми розбиралися, які фінансові результати показують великі енергетичні компанії та скільки заробляють їхні керівники.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»