Росія тренувала напад на Фінляндію та країни Балтії – ЗМІ

Читать на русском
Росія проводить масштабні військові навчання, готуючись до можливого нападу на країни Балтії, Фінляндію та Норвегію, залучаючи десятки тисяч військових.
Фото: getty images

Росія проводила навчання з підготовки до масштабного нападу на Фінляндію, Балтію та Норвегію.

Про це повідомляє Iltalehti з посиланням на джерела НАТО.

«Росія тренує сценарії великомасштабного нападу на Захід, залучаючи десятки тисяч військових», – повідомляє видання, посилаючись на військові звіти.

Як зазначає видання, у процесі підготовки до такого нападу особлива увага приділяється координації різних військових підрозділів, зокрема ракетних, морських, повітряних та сухопутних сил.

Під час навчань НАТО в березні 2024 року були розгорнуті 20 000 військових, що тренували переміщення військ до Північної Норвегії та Фінської Лапландії. Тренування під керівництвом американського віце-адмірала Дугласа Перрі продемонстрували готовність альянсу до відбиття можливого нападу з боку Росії.

Крім того, високопосадовці у Швеції та Фінляндії вже неодноразово висловлювали припущення, що росія може здійснити напад на Балтійські країни, Фінляндію та навіть на південний схід Швеції у найближчі роки.

У разі атаки росія може застосувати кілька армійських з'єднань одночасно: із заходу – з Курської та Мурманської областей через Норвегію, а також десантні війська для захоплення територій на півночі Фінляндії. Напад на Південну Фінляндію та Східну Естонію, ймовірно, буде спрямований на захоплення стратегічно важливих ділянок узбережжя Балтійського моря.

Дії росії також можуть включати удари по цивільних об'єктах, використовуючи ракети для досягнення політичних цілей. НАТО оцінює ймовірність такого розвитку подій як високу, підкреслюючи необхідність готовності до оборони на всіх фронтах.

Нагадаємо, ранiше генсек НАТО Марк Рютте закликав країни-члени НАТО значно збільшити витрати на оборонні потреби. Вiн заявив що росія змогла зміцнити свою оборонну промисловість і зараз веде підготовку до «тривалого протистояння не тільки з Україною, а й з країнами Заходу».

Також нещодавно стало вiдомо, що НАТО посилять свою військову присутність у Балтійському морі після того, як між Естонією та Фінляндією було обірвано підводні лінії електропередач й інтернет-кабелі.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: