Мінекономіки про приватизацію-2024: зібрали втричі більше, ніж планували

Читать на русском
Від великої та малої приватизації до бюджету-2024 надійшло майже 12 млрд гривень – це утричі більше, ніж планувалося.
gmk.center

Сума надходжень від великої та малої приватизації цього року досягла майже 12 млрд гривень – це втричі більше, ніж планувалося.

Про це в інтерв'ю LIGA.net сказала віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

Скільки коштів надходило до бюджету від приватизації держмайнаВід приватизації у 2024 році розраховують отримати 4 млрд гривень. Скільки коштів надходило до бюджету від продажу держмайна з 2014 року – на інфографіці.

«2024 рік став рекордним як за надходженнями від приватизації, так і за масштабністю об'єктів, які продала держава. Ми змогли знайти нових власників для готелю «Україна», Об'єднаної гірничо-хімічної компанії, першого підсанкційного активу — заводу «Аерок». Сума загальних надходжень від приватизації, як великої, так і малої, сягнула майже 12 млрд гривен. Це втричі більше, аніж ми планували на початку 2024 року», – розповіла Свириденко.

Вона зауважила, що міністерство розраховує на подальший продаж активів, конфіскованих у російських власників після початку повномасштабної війни.

«У нас вже є успішний приклад заводу «Аерок». Це підприємство – готовий бізнес, один із провідних виробників газобетонних виробів в Україні. Діяльність його російських власників була загрозою національній безпеці. Тепер кошти, майже 2 млрд гривен, з продажу заводу будуть спрямовані у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії», – сказала міністерка.

Наступними, за її словами, будуть Демуринський гірничо-збагачувальний комбінат, ТРЦ Ocean Plaza у Києві, Мотордеталь-Конотоп.

Нагадаємо, «Слово і діло» аналізувало, як проходила приватизація державного майна у 2014-2023 роках. З інфографіки можна дізнатися, скільки коштів планували отримати від продажу об'єктів і яким був реальний дохід бюджету.

Також ми писали про п'ять найдорожчих об'єктів державної власності, проданих у 2022 році.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: